Bankalar

Ziraat Bankası Kartı İnternet Alışverişine Açma 2022 (SMS ve Online)

Ziraat Bankası kredi kartı kullananlar, Ziraat Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açtırma yöntemlerinden SMS, Mobil uygulama ve müşteri temsilcisi aracılığıyla nasıl açılacağı hakkında ayrıntılı bilgi alarak kartlarını internet alışverişine açtırabilirler.

Ziraat Bankası kartlarınızla internet alışverişi yapmak istiyorsanız E-TİCARET onayı vermiş olmalısınız. Ziraat kartı internet alışverişine açma işlemini Mobil, SMS ve müşteri hizmetleri aracılığıya kısa bir süre içerisinde yapabilirsiniz. Ziraat Bankası kartlarını internet alışverişi açma işlemlerini aşağıda adım adım anlattık…

Mobil Uygulama İle Ziraat Bankası Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası mobil bankacılık ile kartları internet alışverişine açabilirsiniz. Sadece dakikalar içerisinde aşağıdaki adımları takip ederek kartları internet alışverişi için aktif edebilirsiniz.

Ziraat Bankası mobil bankacılık uygulamasına giriş yaptıktan sonra sağ alt alanda yer alan “Menü” ardından “Kartlarım” alanına gidiniz.

blank

Kartlarım alanına geldiğinizde “Kredi Kartlarım” ve “Banka Kartlarım” alanlarını göreceksiniz. Hangi kartı internet alışverişine açmak istiyorsanız onu seçin.

blank

Kart seçini yaptıktan sonra açılan menünün alt bölümünde yer alan “Kart Ayarları” yazısına tıklayarak kart ayarlarını açın.

blank

Kart Ayarları menüsünün en üstünde “İşlem Kısıtı Belirleme” görünecektir. Bu alana tıklayarak kartınıza vereceğiniz izinleri yönetebilirsiniz.

blank

İşlem kısı belirleme sayfasında Nakit Çekim, Alışveriş ve E-Ticaret işlem kısıtı belirleyebilir veya kısıtları kaldırabilirsiniz. İnternet alışverişi açma işlemi E-TİCARET alanından ayarlanmaktadır. Butonlar yeşil olduğu zaman herhangi bir işlem kısıtı olmadığı anlamına gelir. Örneğin yukarıdaki resimde görünen kart internet alışverişine yurt içi işlemlerde açık, yurt dışı işlemlerde ise kapalı görünüyor. Siz aktif etmek istiyorsanız butonlara tıklayarak yeşil yanmasını ve ardından DEVAM butonuna tıklayarak alışveriş kısıtını kaldırmanız gerekiyor.

Ziraat mobil internet alışverişi açma adımlarını takip ederek dakikalar içerisinde aktif hale getirebilirsiniz. Kullanıcıların en çok tercih ettiği yöntem budur.

Cep telefonunuza mobil bankacılık yüklü değilse Android için Google Play, iOS için App Store mağazalarından uygulamayı indirerek mobil bankacılığı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ziraat BankKart ve Kredi Kartı SMS İle İnternet Alışverişine Açma

BankKart ve Kredi Kartı Ziraat İnternet alışverişi açma işlemini SMS göndererek yapabilirsiniz. Banka sistemine kayıtlı cep telefonu numarası ile SMS göndererek internet alışverişine aktif hale getirebilirsiniz. Banka sistemine kayıtlı olmayan cep telefon numarası ile SMS gönderilmesi durumunda işlem yapılmayacağı için mutlaka numaranın sisteme kayıtlı olması gerekmektedir.

SMS İle Ziraat Kartı İnternet Alışverişine Açma;

  • Cep telefonunuzun mesajlar bölümüne gelin.
  • EONAY yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra internet alışverişine açılmak istenen kartın son 6 hanesi yazılarak 4757’ye SMS gönderin.
  • SMS gönderdikten sonra numarası girilen kart internet alışverişine açılacaktır. Artık kartınızla internet sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Aracılığıyla Kredi Kartı Online Alışverişe Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası internet alışverişine açma işleminin bir diğer yöntemi ise müşteri hizmetlerini aramaktır. Müşteri hizmetlerini arayarak tuşlayarak, sesli yanıt sisteminden veya müşteri temsilcisine bağlanarak kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz.

444 00 00 ve 0850 220 00 00 numaralarından Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayıp kişisel bilgilerinizi girdikten sonra dilerseniz tuşlama yaparak, sesli yanıt sistemi üzerinden veya müşteri temsilcisine bağlanarak kartınızı internet alışverişi için açtırabilirsiniz. Kartınıza işlem kısıtı eklemek veya kaldırmak için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Sesli yanıt sistemine veya müşteri temsilcisine bağlandığınız zaman kredi kartı işlem kısıtı kaldırmak istiyorum dediğiniz zaman sistem sizi yönlendirecektir.

Güvenli İnternet Alışverişi İçin Sanal Kart Tercih Etmelisiniz

Pandemi sürecinde internet alışveriş hızı dünyada arttığı gibi ülkemizde de yaygın hale geldi. İnternetten alışverişin artmasıyla birlikte bir çok tehlike de beraberinde gelmiş oldu. Online alışverişlerde sanal kart kullanılması uzmanlar tarafından öneriliyor. Alışveriş sırasında kullanılan kart bilgilerinin siteye verilmemesi için sanal kart oluşturulup limit tanımlatttıktan sonra alışveriş yapmak daha güvenli olacaktır.

“Ziraat Bankası İnternet Alışveriş Açma” Hakkında Sık Sorulan Sorular

Ziraat Kart internet alışverişine ne zaman açılır?

Kartınızı yukarıdaki yöntemlerin herhangi biri ile internet alışverişine açtırmanız durumunda anında kartınızı internet alışverişlerinde kullanabilirsiniz.

Ziraat Kartını İnternet Alışverişine Nasıl Kapatırım?

Ziraat Bankası kartlarını internet alışverişine açtığınız yöntemler ile aynı şekil kapatabilirsiniz. Ziraat Bankası mobil uygulamasını açtıktan sonra Menü > Kartlarım > Kart Seçimi > Kart Ayarları > İşlem Kısıtı Belirleme > alanına gelerek E-TİCARET alanından kartlarınızı internet alışverişine açıp/kapatabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu