Sosyal Medya

Youtube Abone Sayacı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Youtube abone sayacı ile kanal sahipleri abone sayılarını takip edebiliyorlar. Kullanıcılar canlı abone sayacını istedikleri zaman aktif hale getirebilir veya istemedikleri zaman ise kapatabilir. takipçi sayıcı nedir ? Peki youtube abone sayacı nasıl açılır ve nasıl gizlenir? Detaylar yazımızda…

Youtube abone sayacı nedir?

Son zamanlarda Youtube kanalı açanların sayısı bir hayli artmış durumda. Zamanla kanallarının abone sayılarını arttıran kullanıcılar daha fazla kitleye sahip olabilmek için ilgi çekici videolar yüklüyorlar. Youtube abone sayısını arttırmak için uğraşan kanal sahiplerinin en çok merak ettikleri şeylerin başında da Youtube abone sayacı açma ve gizleme özelliğidir. Bu özellik ile kanalların abone sayılarını başkalarına göstermeyi açabilir veya kapatabilirsiniz.

Youtube kanal sahipleri, canlı abone sayacı üzerinden kendi kanallarının veya başka kanalların abone sayılarını takip edebilirler. Fakat kapalı tutulan abone sayıları ne yazık ki görülmemekte. Eğer sizde kanalınızın abone sayısını göstermek veya gizlemek istiyorsanız Youtube sayaç ayarlası kısmından bu işlemleri yapabilirsiniz.

Henüz bir kanalınız yoksa ve yeni kanal kurmak istiyorsanız Youtube Kanal İsimleri sayfasından kanalınıza ilgi çekici bir isim bulabilirsiniz.

Youtube abone sayacı nasıl açılır?

Youtube Abone Sayacı
 1. Youtube hesabınıza giriş yapın.
 2. Sağ üst kısımda bulunan profil resminize tıkladığınız zaman en üstte “Kanalınız” linki görünecek. Ona tıklayın.
 3. Açılan sayfada çıkan çıkan “Kanalı Özelleştir” butonuna tıklayın.
 4. Sol tarafta açılan meni kısmının en altında bulunan “Ayarlar” bölümüne tıklayın.
 5. Ayarlara tıkladıktan sonra açılan sekmede “Kanal” bölümüne gidin.
 6. Açılan ekranda “Gelişmiş Ayarlar” a tıklayın.
 7. Sayfayı aşağı çektiğiniz zaman “Kanalıma abone olan kullanıcıların sayısını göster” bölümünü aktif ederek abone sayacını açabilirsiniz. Pasif ettiğiniz taktirde Youtube sayaç üzerinden abone sayının gizlenmiş olacaktır.

Yukarıdaki adımları takip ederek Youtube sayaç özelliğini aktif veya pasif edebilirsiniz. Abone sayacı aktif etmeniz durumda herkes abone sayınızı görecektir. Pasif ettiğiniz taktirde ise sizden başkası kanalınızın abone sayısını göremez.

Instagram’da profili gizli olanların profillerine erişmek için neler yapacağınızı öğrenmek için instagram gizli profil görme yazısına tıklayabilirsiniz.

Kullanıcıların En Çok Merak Ettiği Bir Kaç Konuya Değinelim

Canlı Yayınlara Abone Sayacı Ekleme

Canlı yayınlara abone sayacını eklemek için buradaki siteyi kullanabilirsiniz.

Youtube Abone Sayısını Arttırma

Youtube kanal sahiplerinin en büyük ilgilendikleri şeylerin başında abone sayısını arttırmak geliyor. Abone sayısını nasıl arttıracağını bilmeyen kişiler kara kara düşünüyor. Eğer bir Youtube kanalınız var ve abone sayısı istediğiniz gibi artmıyorsa söylediklerimize kulak verin;

 • İlgi çekici ve benzersiz videolar üretin
 • Kanalınızda paylaştığınız videoları sosyal medya hesaplarınızdan daha fazla kitleye ulaştırmak için paylaşın
 • Videolarınızı çekerken izleyenlere abone olmaları yönünde bildirim yapın
 • Reklam verin

Youtube Para Kazanma

Kanalınızı Youtube para kazanmaya açmak için profil resminizin altında “Kanalınız” butonuna tıkladıktan sonra “Kanalı Özelleştir” kısmına girin. Sol taraftaki menüde “Para Kazanma” sekmesini açın. Etkinleştir dedikten sonra “YouTube İş Ortağı Programı Şartları”nı kabul ederek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Not: Youtube’da para kazanmaya başlayabilmeniz için en az 1000 aboneye ve 4000 saat izlenmeye ihtiyacınız var. Bunlara sahip olmadan para kazanamazsınız. Ayrıca kazandığınız ödemeleri alabilmeniz için AdSense hesabınızdan oturum açmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu