Sosyal Medya

WhatsApp Profil Resmi Boyutu (Kırpmadan WP PP Yapma)

WhatsApp profil resmi boyutu öğrenildikten sonra resimleri kırpmadan profil resmi yapmak mümkün hale geliyor. WhatsApp profil resminin düzgün görünmesi oldukça önemli bir detaydır. Peki profil resminin düzgün görünmesi için fotoğraf boyutu ölçüleri kaç olmalı fotoğraf ebatları ile birlikte ölçüsü ayarlama programı var mı profiline sığdırma ya da fotoğrafı çevirme nasıl yapılır?

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, hemen hemen her akıllı telefonda yüklü. WhatsApp profil düzenlenirken profil resmi de eklenir. Ancak profil resmi kırpıldığı için bir çok kişi eklemek istediği fotoğrafı ekleyemiyor. Ancak kırpmadan profil resmi yapmanın bazı yöntemleri bulunuyor. Bu yöntemler ile profil fotoğrafı eklenirken kırpılmadan eklenebilir.

WhatsApp Profil Resmi Boyutu

Sosyal medya uygulamalarında kullanılan görsel boyutları farklılık gösterebiliyor. Genellikle bir çok sosyal medya uygulamasında aynı olsa da siz net değerde bir fotoğraf ayarlayarak profil resminin daha net görünmesini sağlayabilirsiniz.

WhatsApp profil resmi boyutu 192×192 piksel boyutlarındadır. Fakat Wp profil fotoğrafı seçileceği zaman bu boyutların üzerinde de bir boyut kullanılabilir. Ancak kare formatta bir fotoğraf eklenmelidir. Her ne kadar profil fotoğrafı kare olarak eklenebilse de WhatsApp yuvarlak bir daire içerisinde göstermektedir. Kare boyutlarda olan tüm fotoğraflar kırpmadan profil resmi olarak koyulabilir. Örneğin 512×512, 1080×1080 boyutlarındaki resimlerde whatsapp pp boyutu için uygundur.

İlginizi Çekebilir;

WhatsApp Kırpmadan Profil Resmi Yapma

WhatsApp profil resmi yapmak istediğiniz fotoğraf 192×192 gibi kare boyutlarda ise kırpmadan profil resmi olarak kullanabilirsiniz. Ancak kare olmayan fotoğraflar WhatsApp pp fotoğrafı yapılacağı zaman uygulama tarafından kırpılır. Ancak kırmadan profil resmi yapmak için bazı yöntemler bulunuyor.

WhatsApp Kırpmadan Profil FotoğrafıKoyma

Yukarıda resimde görüldüğü gibi ilk resim WhatsApp profil resmi yapılmak istendiği zaman sadece belirli yerler görünecektir. Resmin büyük bir bölümü görüntülenmeyecek. Fakat uygulama ile düzenlediğimiz zaman ikinci resimdeki gibi arkası buzlu çıkacak ve resim net olarak görüntülenebilecektir.

Öne çıkan kapak fotoğrafları sadece belirli bir alanı alır. Instagram öne çıkan kapak yazısında resimleri nasıl ayarlayabileceğinizi öğrenebilirsiniz. watsapp profile fotoğrafı küçültme yapmadan kesmeden ayarlama programı önerileri aşağıdadır.

WhatsApp fotoğrafı kırpmadan koyma yöntemleri;

Square Pic

Square Pic – No Crop uygulamasını cep telefonunuza indirin. Uygulama açılır açılmaz galerinizdeki fotoğraflar görüntülenecektir. Profil resmi yapmak istediğiniz fotoğrafı seçerek kare yapabilirsiniz. Fotoğraf kare olmadığı için etrafı buzlu olarak görüntülenecektir. Android

No Crop – Video & Pictures Fit

No Crop – Video & Pictures Fit uygulamasını cep telefonunuza indirerek fotoğraflarınızı kare yapabilirsiniz.

Quick Square No Crop Photo Editör

Quick Square uygulamasını mağazadan cep telefonunuza indirin. Photo butonuna tıklayıp galerinizden WhatsApp pp fotoğrafı yapacağınız resmi seçin. Uygulama fotoğrafınızı kare yaparak profil resmini kırpmadan kullanmanıza yardımcı olacaktır. Sağ üstte yer alan kaydet butonuna tıklayarak fotoğrafı cep telefonunuza kaydedip WhatsApp profil resmi olarak kullanabilirsiniz.

Kısacası WhatsApp profil resmi boyutu ne olursa olsun yapılacak olan bir kaç işlem ile kırpmadan kullanabilirsiniz. App Store ve Google Play hem Andorid hemde iPhone cihazlar için yüzlerce fotoğraf düzenleme uygulaması bulunuyor. Kırpmadan profil resmi ayarlamak için uygulama mağazasına giderek “No Crop Photo” diye arama yaptığınızda resimlerinizin boyutunu WhatsApp profil için ayarlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu