Sosyal Medya

Twitter Arama Geçmişi Silme Kesin Çözüm 2024

Twitter arama geçmişi silme işlemi aslında çok kolaydır. twitterda arama motoruna yazılanları silmeme rağmen tamamen sıfırlama nasıl yapabilirim? Sadece bir kaç tıklama ile arama geçmişini komple silebilirsiniz.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’da arama geçmişi nasıl silinir geçmişe dönük arama verilerini temizleme nasıl yapılıyor? Arama geçmişini silemeyenler için kesin çözüm!

Twitter dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biridir. Kullanıcılar 280 karakter ile sınırlandırılmış paylaşımlar yapabilmenin yanında video ve fotoğraf paylaşımları da yapabilmektedir. Ülkemizde de özellikle gündemi takip etmek için kullanılan Twitter oldukça popüler bir sosyal medya uygulamasıdır. İlgini çekebilecek gündemler başlığı altında yayınlanan gündem konuları yer alıyor. Anahtar kelimelere tıklayınca kullanıcıların o konuyla alakalı yayınlamış oldukları paylaşıma ulaşabilirsiniz. Kullanıcı arayan ve arama moturundan arama yapanlar geçmiş aramalarını silmek isteyebiliyorlar. Twitter kullananlar yapmış oldukları arama geçmişlerini istedikleri zaman kaydedip silebilirler.

Twitter’da arama bölümünden hesap ve anahtar kelime arama yapılabilmektedir. Arama yapan kullanıcıların arama geçmişini nasıl sileceklerini çok basit bir yöntem ile anlayacağız. Çok basit bir işlem ile daha önce aramış olunan kullanıcılar ve anahtar kelimeler silinebilmektedir. Yazımızın detaylarıda arama geçmişi nasıl silinir detaylı olarak anlatılmıştır.

İlginizi Çekebilir: Instagram Arama Önerilerini Silme

Twitter Aramaları Kaydetme

Twitter üzerinden yapmış olduğunuz aramalara daha sonra ulaşabilmek için kaydetme özelliğini kullanabilirsiniz. Bu sayede kaydettiğiniz aramalar ile ilgili paylaşımlara istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Kaydedilen Twit’e tıkladığınız zaman o Twit hakkındaki popüler paylaşımlar ve son paylaşımlar listelenir. Peki Twitter aramaları nasıl kaydedilir?

 • Arama butonuna tıkladıktan sonra arayacağınız şeyi yazdıktan sonra aratın,
 • Arama yaptıktan sonra sağ üst tarafta yer alan üç nokta üst üste (⋮) simgesine tıklayın,
 • Bu aramayı kaydet diyerek yapmış olduğunuz aramayı kaydedebilirsiniz,
 • Kaydettiğiniz aramalara sayfanın üstünde yer alan arama kutusuna tıklayarak ulaşabilirsiniz,
 • Kaydettiğiniz aramalar arama kutusuna tıkladıktan sonra aşağıda Kaydedilmiş başlığı altında listelenecektir.
 • Kaydedilen aramaları silmek için ise kaydedilen aramaya girdikten sonra üç noktaya tıklayıp aramayı sil diyebilirsiniz.

Twitter Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

blank
Twitter Arama Geçmişini Silme

Kullanıcılar istediği konularda platform üzerinden arama yapabiliyorlar. Yapılan aramalarla ilgili daha önceden paylaşım yapılmış ise kullanıcıların karşısına çıkabiliyor. Ayrıca daha önceden girilen profil hesapları da arama geçmişinde görünmekte. Twitter kullanıcıların en çok merak ettiği şeylerin başında da arama geçmişinin nasıl silindiği geliyor. Yapılan arama geçmişini silmek çok basit. Sadece bir tıkla arama geçmişini silmek için aşağıdaki adımları takip edin;

 • Twitter’a giriş yaptıktan sonra arama butonuna tıklayın,
 • Yakın zamanlı başlığının yanındaki çarpı işaretine tıkladığınızda “Son aramaların tamamı temizlensin mi?” sorusu sorulur. Temizle butonuna tıklayarak Twitter arama geçmişi silme işlemini yapabilirsiniz.
 • Sadece giriş yaptığınız kullanıcının hesabını arama geçmişinden silmek isterseniz arama butonuna tıkladıktan sonra hesabın üzerine tıklayıp arama geçmişini temizleyebilirsiniz.

Twitter arananları silmek bu kadar kolay. İzlediklerimi silmek istiyorum ve arama geçmişi nasıl temizlenir diyenler saniyeler içerisinde geçmişi temizleyebilirler.

Twitter arama geçmişini sildiğiniz zaman izlenen videolar, arama yapılan konular, arama yapılan hesaplar, ziyaret edilen sayfalar, son aramalar ve geçmiş aramalar silinir. Bu sayede bir daha girdiğiniz zaman karşınıza önceden yapmış olduğunuz aramalar çıkmaz.

Twitter Arama Geçmişi Görme

Twitter‘da arama geçmişini görmek istediğiniz zaman profile giriş yaptıktan sonra arama butonuna tıklayıp, üst bölümde yer alan “Twitter’da Ara” kısmına tıklayarak arama geçmişi görülebilir. Bu sayede daha yapılmış olan aramalar ve kişiler görülebilir.

Twitter Gelişmiş Arama Özellikleri

Twitter gelişmiş arama özelliği sayesinde aramalarınızı filtreleyebilirsiniz. Gelişmiş arama özellikleri arasında en çok dikkat çekeni herhangi bir tarihte atılan Twitlere ulaşabilirsiniz. Etkileşim durumuna göre Twitleri listeleyebilirsiniz. Herhangi bir hesaptan atılan geçmiş paylaşımlara ulaşabilirsiniz. Gelişmiş aramaya buradan ulaşabilirsiniz. Linke tıkladığınız zaman açılan sayfada gelişmiş aramayı nasıl yapacağınız detaylı olarak gösterilmektedir.

Instagram kullanıcıları gizli hesapların paylaşımlarına nasıl ulaşacaklarını merak ediyorlar. Instagram gizli profile bakma yazısında bu konuyu detaylı olarak ele aldık. Eğer sizde gizli Instagram hesabının paylaşımlarına ulaşmak istiyorsanız linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

27 Yorum

  1. Twitter’da Ara alanına tıklayıp çarpı işaretine tıklayarak arama geçmişinizi silebilirsiniz.

  1. Muhtemelen yanlışlıkla çıkan isimlere tıklamışsınızdır. Arama geçmişini sildikten sonra tekrar aramadığınız isimler çıkıyorsa hesabınız başkasının eline geçmiş olabilir. Şifrenizi değiştirebilirsiniz.

 1. Twitter arama geçmişinden silmiş olduğum bir ismi tekrar öğrenmek istiyorum. Bunu nasıl yaparım

  1. Uygulamayı açıp profilinize giderek silmek istediğiniz twitlerin sağ üstünde bulunan 3 noktaya tıklayarak attığınız twitleri silebilirsiniz.

 2. Twitter arama geçmişini her defasında silmem mi gerekiyor? Bunun kaydedilmemesi için ne yapabilirim

  1. Çarpı işaretine basıp Temizle butonuna tıklayarak son aramaları temizleyebilirsiniz.

  1. Yukarıda bahsettiğimiz geçmiş silme yönetimi ile Android cihazınızdan da silebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu