Güncel Bilgiler

Direk Turkcell Müşteri Hizmetlerine Bağlanma 2020

Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra dakikalarca hangi tuşa basacağınızı ve müşteri temsilcisi ile görüşmenin mümkün olup olmadığını sizde karamsarlıkla düşünüyorsanız bu yazımız tam size göre.

Turkcell müşteri hizmetlerine direk bağlanma için yapmanız gerekenleri detaylıca anlattığımız yazımıza okumaya başlamadan önce bilmeniz gereken bu yöntemler günceldir ve yenilendiğinde sizlerle sürekli olarak paylaşacağız.

Turkcell Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Turkcell müşteri temsilcisi ile görüşmek için gsm operatörünün kullandığı iki farklı numaradan herhangi birini aramalısınız;

 • Turkcell müşteri hizmetleri için eğer hattınız Turkcell ise “532” numaralı telefon hattını aramalısınız.
 • Ancak Turkcell dışı bir operatör kullanıyorsanız “0532 532 00 00” hattını tuşlamalısınız.

Bu iki numara ile müşteri temsilcisi ile görüşmeden önce sesli asistan ile karşılaşacaksınız. Çoğu zaman istediklerimiz noktasında başarıya ulaşan bu sesli asistan çoğu zaman bizim için bir eziyet halini alabiliyor.

Bunun için ilgili numaraları aradıktan sonra hızlı bir şekilde müşteri hizmetlerine bağlanmanın yollarını da bilmelisiniz.

Turkcell Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Turkcell müşteri hizmetlerini aradıktan sonra sesli asistan “yapmak istediğiniz işlemi bir kaç cümle ile söyleyiniz” diye sizi karşılayacaktır. Bu aşamadan sonra yapmak istedikleriniz net bir şekilde söylemelisiniz.

Eğer sesli asistana cevap vermezseniz sizi tuşlu yönlendirme ile cevap vermeye itecektir. Eğer müşteri hizmetlerine daha hızlı bağlanmak istiyorsanız sessiz kalabilir ve tuşlar ile hızlı bir sonuç alabilirsiniz.

Ya da sesli asistana sürekli müşteri temsilcisine bağlanmak istiyorum derseniz sizi bir ihtimal ilgili ve boşta olan çağrı merkezi temsilcisine yönlendirecektir.

Turkcell Müşteri Hizmetlerinde Kaçı Tuşlamak Gerekir?

Sesli asistana cevap vermeyip sonrasında tuşlamalı menüye geçiş yaptıktan sonra dört ana başlık altından işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu ana başlıklar ve bu başlıklar için turkcell müşteri hizmetlerinde hangi bölüm için hangi tuşlamayı yapmanız gerektiği ise aşağıda belirtilmiştir.

 • Fatura işlemleri için: 1
 • Kampanyalar ve diğer durumlar için: 2
 • Tarifeler hakkında bilgi almak için: 3
 • PUK Kodu işlemleri için: 4

Dijital Operatör İle Hızlıca Temsilci İşlemlerini Halledin

Turkcell müşteri hizmetlerine ne yaparsanız bağlanamıyorsanız ve işlemlerinizi çok daha hızlı halletme ihtiyacı hissediyorsanız Turkcell Dijital Asistan size daha net çözümler sunacaktır.

Telefonunuzun markasına göre uygulama marketinden indirebileceğiniz dijital asistan size bütün;

 • Paket haklarınızı,
 • Kalan kullanımlarınızı,
 • Hesap özeti,
 • Fatura bilgileri ve ödemelerini,
 • Kampanyaları ve kampanyalı cihaz bilgilerini,
 • Salla kazan menüsü ile hediyeler imkanını

sunmaktadır.

Akıllı cihazınıza indireceğiniz bu uygulamaya cep telefonu numaranız ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Şifreniz yoksa ya da şifrenizi unuttuysanız “hızlı şifre” ile size ait bir şifre oluşturmanız mümkündür.

Dijital operatör ile bütün işlemleriniz müşteri temsilcisine gerek kalmadan hızlıca sonuca ulaşmaktadır.

Turkcell Müşteri Temsilcisiyle Nasıl Görüşebilirim?

Bu bilgiler ışığında siz yine de müşteri temsilcisi ile görüşme ihtiyacını hissediyorsanız turkcell müşteri temsilcisine ulaşmanın en kolay yolu 2020 yılı güncel haliyle şu şekildedir:

 1. Turkcell faturalı hattınızdan “532” hattını aradıktan sonra,
 2. Sesli yanıt sistemini dikkate almadan üst üste “2” rakamını tuşlarsanız müşteri temsilcisine hızlıca bağlanabilme imkanınız vardır.

Bu arada belirtmek isterim ki Turkcell müşteri hizmetleri konusunda oldukça geniş ve faydalı bir ağ sunmaktadır. Bir çok firmada bulunmayan 7/24 müşteri temsilcisi hattını aktif olarak kullanıp müşterilerinin ihtiyaçlarına çözüm sunma noktasında oldukça başarılıdır.

Yurtdışından Turkcell Müşteri Hizmetleri Nasıl Aranır?

Eğer yurtdışındaysanız ve turkcell müşteri hizmetleri ile görüşmek istiyorsanız çağrı merkezi olarak “0532 532 00 00” numaralı hattı arayabilirsiniz.

Ya da bu numara ile görüşmeye geçmeden önce e-mail yoluyla müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Turkcell müşteri hizmetleri e-mail: [email protected] ‘dir.

Platinium müşteri olmanız halinde ise arayacağınız numara: 0532 757 1 532’dır.

Turkcell ile müşteri hizmetlerine bağlanmak hayata bağlanmak kadar kolay. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu