Teknoloji

Türk Telekom Cihaz Puanı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom faturalı hat kullanıcıları cihaz puanı sorgulama yaparak hat üzerine taksitli telefon alabilirler. Puan sorgulama yaptıktan sonra puanın yeterli geldiği akıllı telefonlar tarifeye ek taksitli olarak satın alınabilir. Kredi puanı kampanyası nedir ve telekomdan puan hesaplama nasıl olur?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte her geçen gün yepyeni akıllı cep telefonları tanıtılıyor. En fazla cep telefonu satışı yapan şirketlerin başında da mobil operatör mağazaları yer alıyor. Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell gibi operatörler müşterilerine faturaya ek cihaz satışı yapıyor. Durum böyle olunca da mobil hat sahipleri “türk telekom cihaz alabilir miyim sorgulama” yapmak istiyor. Türk Telekom faturalı hat üzerine taksitli akıllı telefon almak isteyenler cihaz puanı sorgulama yaparak hangi cihazı alabileceklerini öğrenebilirler. “Türk Telekom puan sorgulama” nasıl yapıldığını ve detaylarını öğrenme zamanı. 

Türk Telekom Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom abonelerine özel faturaya ek telefon kampanyaları düzenliyor. Faturalı hat kullanıcılarının bu kampanyalardan faydalanmak için gerekli şartları karşılaması gerekiyor. Şu şartlardan birisi de cihaz alabilmek için yeterli puana sahip olunması gerekir. Türk Telekom Puan Sorgulama işlemi bir kaç farklı yöntemle yapılabilmektedir.

Sorgulama yöntemleri;

  • Müşteri hizmetlerini arayarak Türk Telekom cihaz puanı sorgulama
  • Türk Telekom mağazaları aracılığıyla puan sorgumala
  • SMS ile Kredi Notu Sorgulama

Türk Telekom Müşteri Hizmetlerinden Cihaz Puanı Sorgulama

444 1 444 numaralı Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak cihaz puanı sorgulaması yapabilirsiniz. Aradığınız zaman müşteri hizmetlerinden puanınızı ve puanınıza karşılık alabileceğiniz cep telefonlarını sorabilirsiniz. Faturaya ek telefon alacaksanız kaç taksit yapıldığını, ne kadar ödeme yapacağınızı sorarak bilgi alabilirsiniz.

Türk Telekom Satış Ofislerinden Puan Sorgulama

Size en yakın olan Türk Telekom satış noktasına bizzat uğrayarak puan sorgulama yapabilirsiniz. Puanınızın karşılığında alabileceğiniz cihazları inceleyebilirsiniz. İlk olarak Türk Telekom cihaz puanı sorgulama yapıp daha sonra cihazları inceleyerek kaç taksitle alabileceğinizi sorabilirsiniz. Size en yakın ofis ve mağazayı buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Evde internet müşterileri de Türk Telekom tarafından satılan cep telefonlarını faturaya ek taksitli olarak satın alabilirler. Eğer altyapınız yoksa Türk Telekom Altyapı Başvurusu yapabilirsiniz. Evinize internet bağlantısı sağlanırsa veya bulunuyorsa Evde İnternet Müşterisi olarak taksitli telefon alabilirsiniz.

Mutlaka Okuyun: Türk Telekom Ev İnterneti Fiyatları

Türk Telekom Cihaz Puan Sorgulama SMS ile Nasıl Yapılır?

Kredi Kayıt Bürosundan Sorgulanacak Risk Raporu olumlu değerlendirilen Türk Telekom kullanıcıları faturaya ek taksitli telefon alabilirler. Türk Telekom Cihaz Puan Sorgulama SMS göndererek Kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Findeks Kredi Notu Sorgulama için, TC Kimlik Numaranızı ve doğum tarihinizi aralarında boşluk bırakarak yazıp 1122’ye SMS gönderebilirsiniz. Ayrıca Türk Telekom Online İşlemler uygulamasına giriş yaparak da Kredi Notu Sorgulaması yapabilirsiniz. (Örneğin: 12345678901 1991) yazarak 1122’ye SMS gönderirseniz kredi notunuu sorgulayabilirsiniz. Sadece kendi kredi notunuzu bu yöntemle öğrenebilirsiniz. SMS ile Kredi Notu Sorgulamanın ücreti sorgu başına 17,50 TL’dir. Eğer sorgulama yaptığınızda kredi notunuz iyi durumda ise Türk Telekom’dan faturaya ek taksitli cep telefonu alabilirsiniz.

Kredi NotuRisk Grubu
1-699Riskli
700-1099Orta Riskli
1100-1499Az Riskli
1500-1699İyi
1700-1900Çok İyi

Kredi notunuz 1500 üzerinde ise muhtemelen sorunsuz bir şekilde Türk Telekom’un sattığı telefonlardan faturaya ek olarak taksitli satın alabileceksiniz.

SMS ile cihaz alıp alamayacağınızı net olarak öğrenemezsiniz. Sadece kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Eğer kredi notunuz iyi bir seviyede sonuçlanırda Türk Telekom taksitli cep telefonu seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Türk Telekom Cihaz Alabilir Miyim?

Türk Telekom faturaya ek cep telefonu almak isteyenlerin daha önceki faturalarını zamanında ödemiş olması gerekiyor. Ayrıca Kredi Kayıt Bürosundan yapılacak olan Risk Raporu olumlu değerlendirilen kişiler faturaya ek taksitli cep telefonu alabilirler. Bir çok taksitli telefonu alabilmek için belirli tutarlarda ön ödeme yapma şartı bulunuyor. İlk taksiti peşin geriye kalan 3 taksitin ücreti ise faturaya yansıtılacak şekilde cep telefonu satılıyor.

Türk Telekom Cihaz Puanı Sorgulama

Örneğin 10.000 TL olan bir cep telefonu satın alınacağı zaman 2.500 TL ön ödeme yapılması zorunludur. Geriye kalan tutar ise 3 ay taksitle faturaya yansıtılır.

İlginizi Çekebilir: Türk Telekom Ev İnterneti Fiyatları

Türk Telekom Kaç Ayda Cihaz Alabilirim?

Türk Telekom kullanıcıları cep telefonu alacakları zaman kaç ay faturalı hat sahibi olmaları gerektiğini merak ediyor. Genel olarak 6 ay ve 1 yıl arasında Türk Telekom faturalı hat kullananlar cihaz alabiliyor. Ancak net olarak cihaz alabilirlik durumunu sorgulamak ve hangi cihazları alabileceğini öğrenebilmek için müşteri hizmetlerini aramalı veya satış ofisine uğranmalıdır.

Türk Telekom faturalı hatta geçiş yaptıktan sonra taksitli telefon almak isteyen kişilerin kredi notunun düşük olmaması gereklidir. Faturalı zamanında ödenen ve kredi notu yüksek olan kişiler akıllı cep telefonu alabilirler. Almak istediğiniz cep telefonu için Türk Telekom puanı yeterli gelmiyorsa bir kaç ay daha faturalı hat kullanmaya devam etmeli ve ödemeleri düzenli yaparak tekrar sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca Türk Telekom mağazalarından istediğiniz telefonu peşin satın alabilirsiniz.

Türk Telekom’un Sattığı Telefonlar

Türk Telekom’un futuraya ek taksitli sattığı cep telefonları;

MarkaPeşin Ödeme TutarıAylık Ödeme TutarıTaksit Sayısı
iPhone 13 128 GB7.500 TL4.400 TL3 Ay
iPhone 13 Pro 128 GB8.500 TL6.200 TL3 Ay
iPhone 13 Pro Max 128 GB8.500 TL7.300 TL3 Ay
Samsung Galaxy Z Flip3 5G5.500 TL4.593 TL3 Ay
 Xiaomi Redmi Note 10s 64GBX515 TL12 Ay
Huawei P40 LiteX369 TL12 Ay
Samsung Galaxy S212.500 TL3.383 TL3 Ay
Xiaomi Mi 11 Lite 128GBX1.969 TL3 Ay
Samsung Galaxy S21 FE3000 TL2.666 TL3 Ay
iPhone 12 Pro 128GB4.000 TL 4.326 TL3 Ay
 iPhone 11 64GB4.000 TL3.333,33 TL3 Ay

Yukarıda paylaşılan telefonlar 01.04. 2023 tarihinde Türk Telekom web sitesindeki bilgilerden alınmıştır. Listede sadece 10 telefonun fiyatı ve taksit seçenekleri paylaşılmıştır. Türk Telekom Akıllı Telefon sayfasında diğer satılan telefonları görebilirsiniz. Güncel tutarlar için müşteri hizmetlerini arayabilir, web sitesine göz atabilir veya satış ofisine gidebilirsiniz.

Bu içeriğimizde kredi puanınızla telefon alabilir misiniz, türk telekom cihaz puanımı nasıl öğrenebilirim, türk telekom aldığım cihaz kredi puanı sorgulama işlemleri nasıl yapılır anlattık siz de içeriğimizden faydalandıysanız yorumda bizimle paylaşın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu