Güncel Bilgiler

TTNET Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Sesli yanıt sistemi Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine bağlanmadan önce bazı sorularına yanıt vermeniz gereken sistemdir. Ancak bazen sorunları çözemediği gibi çok daha karmaşık hale getirebiliyor.

TTNET Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma Nasıl Olur

Bu karmaşıklığa son vermek için son zamanlarda TTNET Müşteri Hizmetlerine direk bağlanmak için kullanılan bir yöntem vardır. Bunun için yapmanız gereken 444 1 444 numaralı hattı arayarak önce 1 sonra 3 sonra da 4 numarasına basmanız gerekmektedir.

En son bu yöntemi kullanarak müşteri hizmetlerine hemen bağlanabilmiştik. Ancak şirketler çoğu zaman hatların meşguliyetini azaltmak ve sesli yanıtlarla sorunun çözümünü sağlamak için tuşlanması gereken numaralarda güncelleme yapabiliyorlar.

Müşteri hizmetlerine direk bağlanabilmenizin en önemli koşullarından bir tanesi de mesai saatleri içerisinde 444 1 444 numaralı hattı aramanız gerektiğidir. Mesai saatleri dışında çalışan çağrı merkezi personeli az olduğu için bir çok kez hat sizi müşteri temsilcisine bağlamamaktadır.

Bu taktiğin dışında müşteri hizmetlerine hemen bağlanmak için 4 farklı yöntem daha vardır bu yöntemlerin arasında yurtdışından bağlanma yolunu da yazdık.

1-) Müşteri Hizmetlerine Hemen Bağlanmanın Birinci Yolu

 • 444 1 444 ya da 444 1 500 numaralı müşteri hizmetleri çağrı merkezini aradıktan sonra,
 • Hemen “2” numaralı tuşa basmalısınız.
 • Daha sonra “1” ve “0” numaralı tuşlara basarak direk temsilciye bağlanabilirsiniz.
 • Ancak “2” numaralı tuşa bastıktan sonra diğer numaralara basmak için 3 – 4 saniye kadar beklemeniz gerektiğini unutmayın.

2-) TTNET Müşteri Hizmetlerine Bağlanmak İçin İkinci Yöntem

 • Yine 444 1 444 numaralı çağrı merkezini aradıktan sonra,
 • Bir kaç saniye bekleyerek “2” tuşuna basıp,
 • Daha sonra hemen “0” numarasını tuşlarsanız,
 • Hemen müşteri hizmetlerine bağlanabilme şansınız vardır.

3-) Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanmanın en Kolay Yolu

 • Son olarak üçüncü yöntem olan ve yine 444 1 444 ya da 444 1 500 numaralı merkezi arayarak,
 • Bağlantı sağlandıktan sonra önce “6” sonra ise “0” numaralarını tuşlayıp,
 • TTNET müşteri hizmetlerine hemen bağlanabilirsiniz.

4-) Yurtdışından Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine Bağlanma

Yurtdışından TTNet müşteri hizmetlerine bağlanmak için +90 312 444 4 375 numaralı hat üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Bilmeniz gereken en önemli durum yapacağınız bu aramanın ücretlendirmesi arama yapılan ülkenin tarifesine göre belirlenecektir.

Bütün bunlardan bahsettikten sonra yukarıda da söylediğim gibi şirketin kurumsal yöneticileri sesli yanıt sistemini daha aktif kullanmak üzerine bir plan yaptığı için kısa süreli zamanlarda bu yönlendirmeler geçersiz kalabiliyor.

Bizler sürekli olarak siz kullanıcılarımızın isteklerine cevap vermek istediği için en son 2020 yılında yeni bir yöntem ile müşteri hizmetlerine nasıl bağlanabileceğinizi bonus olarak vermek istiyoruz.

2020 TTNET Müşteri Hizmetlerine Hemen Bağlanma

444 1 444 numarasının aranmasının ardından sesli yanıt sisteminin beklenmesine gerek kalmadan sırasıyla 1,3 ve 4 tuşlarına basılması ardından direk müşteri hizmetlerine bağlanılabilmektedir.

TTNET Müşteri Hizmetleri İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Bunun haricinde müşteri hizmetleri ile ilgili sık sorulan bazı sorulara cevaplarımızı aşağıdaki başlıklardan bulabilirsiniz.

Türk Telekom TTNET Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

Müşteri hizmetleri numarası;

 • 444 1 444 ve
 • 444 1 500’dür.

Daha önce kullanılan ttnet müşteri hizmetleri numaraları artık kullanılmamaktadır.

TTNET Müşteri Hizmetleri İle Yapılan Görüşmelerde Ücret Alınır Mı?

Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra ilk 25 saniye herhangi bir işlem ücreti alınmamaktadır. Ancak sonrasında ki her 60 saniye yani 1 dakikada bir ödenilen hizmet bedeli 60 kuruştur.

Siz eğer TTNET ya da Türk Telekom müşterisiyseniz bu ücreti ödemezsiniz. Ya da bulunduğunuz hattın her yöne konuşma dakikası varsa tanımlı paketinizde bu konuşma ücretleri dakikanızdan düşecek şekilde yansıtılır.

Bulunduğunu GSM operatörüne göre işlem ücretlerinin farklılık göstereceğini de bilmeniz gerekmektedir.

TTNET Müşteri Hizmetleri Numarasından Hangi İşlemleri Yapabilirsiniz

TTNet müşteri hizmetleri üzerinden yapabileceğiniz işlemler;

 • İnternet bağlantı sorunları ve bunları giderme,
 • Modem ayarları,
 • İnternet hız sorunları,
 • Bağlı olduğunuz paketi değiştirme,
 • Kredi kartı ile ödeme yapma,
 • İnternet bağlantı durumunuzu sorgulama
 • Başvuru yapmak gibi bazı işlemlerdir.

TTNET Kurumsal Müşteriler İçin Aranması Gereken Numara

2020 yılında kurumsal müşterilerin anında temsilcilerine bağlanması için 444 5 444 numaralı hat tanımlanmıştır. Kurumsal işletmeler için sunulan hizmetlerden yararlanıyorsanız bu hat üzerinden TTNet müşteri hizmetlerine erişim sağlayabilirsiniz.

TTNET Müşteri Hizmetleri Aranarak Arıza Giderilir Mi?

Müşteri temsilcisi oturduğu koltuktan ping gönderme ya da bağlantıları kontrol etme gibi yetkilere sahip olduğu için sizi yönlendirir ve bu yönlendirmeleri doğru yaparsanız internet arızanız giderilir.

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. İyi bayramlar dilerim sayın yetkili kardeşim 30 tL için anlaşmıştık şimdi 33 tl den fazla fotura geliyor sebebi nedir hakkım gidiyor lütfen yardım cı olun teşekkür ederim kardeşim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu