Sosyal Medya

Telegram’dan Kişi Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Telegram’da görmek istemediğiniz kişileri kişi silme özelliğini kullanarak silebilirsiniz. İstemediğiniz kişileri arkadaş listesinden silerek artık görünmesini engelleyebilirsiniz. telegramda rehberden kişi silinmiyor diyorsanız size yollarını anlatacağız.

Telegram, milyonlarca kullanıcı sayısına ulaşan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Anlık mesajlaşma dışında görüntülü ve sesli mesaj özelliği bulunan uygulamanın ülkemizde de kullanıcı sayısı oldukça fazla. Ücretsiz olarak hem cep telefonlarında hem de bilgisayarlarda kullanılabilen mesajlaşma servisi, her geçen gün kullanıcı sayısını arttırıyor.

Uygulamaya tam hakim olmayan kullanıcılar kişi listesinde bulunan kullanıcıları nasıl sileceklerini merak ediyor. Çok kolay olan bu işlemi bilmeyenler için ayrıntılı olarak anlatmak istedik.

Telegram’da kişilerinizi bir kaç adımda kolayca silebilirsiniz. Kişi listenizde görünmesini istemediğiniz kişileri ister engelleyebilir, isterseniz de silebilirsiniz. Telegram uygulamasında kişinin üst bölümünde yer alan üç noktaya bastığınızda; kişiyi sil seçeneği görünüyor. Bu alandan silmek istediğiniz kişileri silebiliyorsanız. Ayrıca kişileri bu alanda engelleyebiliyorsunuz.

Günümüzde en çok tercih edilen anlık mesajlaşma uygulaması Telegram’da kişi silme çok kolay. Gelin Telegram kişi silme işlemi nasıl yapılır, rehberimde olmayan kişileri silme işlemi nasıl yapılır birlikte bakalım.

Telegram Kişi Silme Nasıl Yapılır?

Telegram’da çok basit bir şekilde saniyeler içerisinde kişi silme işlemini yapabilirsiniz. Kişi silmek için Telegram uygulamasını açın. Silmek istediğiniz kişiye mesaj gönderme alanına gelin. Ardından üst kısımda görünen kişi adına tıklayın. Sonrasında sağ üst bölümde bulunan  “üç nokta” işaretine tıklayarak “kişiyi sil” seçeneğine dokunun. Açılan pencerede “sil” yanıtını vererek kişiyi silebilirsiniz.

Adım adım Telegram’dan kişi silme;

telegramdan kişi silme

Telegram uygulamasını açın ve silmek istediğiniz kişiye mesaj gönderme alanına gelin.

telegramdan kişi silme

Ekranın en üst bölümünde yer alan kişi ismine tıklayın. Açılan sayfanın sağ üst bölümünde yer alan üç noktaya basın.

telegramdan kişi silme

Açılacak olan ekranda “Kişiyi Sil” yazısı görüntülenecektir. Kişiyi sil yazısına dokunun.

telegramdan kişi silme

Bu kişiyi silmek istediğinize emin misiniz?” ekranı geldiği zaman “Sil” butonuna tıklayarak kişiyi Telegram’dan silebilirsiniz.

Yukarıda yapılan işlemleri adım adım uygulayarak Telegram’da istemediğiniz kişileri silebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Twitter Arama Geçmişi Silme

Telegram Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

Telegram’da görmek istemediğiniz kişileri engelleyebilirsiniz. Yapacağınız basit bir işlem ile kişileri engelleyebilirsiniz.

 • İlk olarak engellemek istediğiniz kişiye mesaj gönderme alanına girin.
 • Üst bölümde engellemek istenilen kişinin adına tıklayın.
 • Sağ üstte bulunan üç noktaya dokunun.
 • “Kullanıcıyı Engelle” yazısına tıklayın.
 • Ardından açılacak olan kutuda tekrar kullanıcıyı engelle diyerek, engellemek istediğiniz kişiyi Telegram’da engelleyebilirsiniz.

Telegram’da Rehberde Olmayan Kişileri Silme

Telegram’dan mesaj göndermeye kalktığınızda rehberinizde olmayan bir sürü kişileri görüyorsanız, telefon rehberinden sildiğiniz ama hala Telegram’da görünüyorsa aşağıda çözümüne ulaşabilirsiniz.

 • İlk önce telefonunuzdan Telegram uygulamasını açın.
 • Sol üstte yer alan üç çizgiye tıklayın.
 • Açılan menüde Ayarlar sekmesine tıklayın.
 • Gizlilik ve Güvenlik bölümüne tıklayın.
 • Sayfayı aşağı indirerek “Kişiler” alanında yer alan “Kişileri Eşitle” alanını kapatın.
 • Sonrasında “Eşitlenen Kişileri Sil” butonuna tıklayarak Telegram sunucularından tanıdığımız tanımadığımız kişileri siliyoruz.
 • Ardından tekrar Kişileri Eşitle butonuna tıklıyoruz.
 • Bundan sonra sadece telefon rehberimizdeki kişiler görünecektir.

Telegram’dan kişi silme için sizlere anlattığımız adımları takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu