Teknoloji

Superbox Şifre Değiştirme 2024 Turkcell WiFi Modem Arayüzü

Superbox şifre öğrenme ve değiştirme, modem ara yüzüne bağlanılarak yapılmaktadır. Turkcell Superbox kullanıcıları telefon veya bilgisayar ile ara yüz adresine girişi yaptıktan sonra kullanıcı adı ve şifre ile modem ayarlarına girerek, wlan ayarları bölümünden wifi şifresini değiştirebilir. Mevcut şifre nerede yazıyor şifreyi resetleme nasıl yapılır şifre nasıl değişir ?

Superbox kullanıcılarının en çok karşılaştığı sorunlardan birisi de wifi şifresi değiştirememe sorunudur. Kullanıcılar ya modem şifresini unuttuklarından, yada giriş bilgilerini bilmediklerinden wifi şifresini değiştiremeye biliyorlar. Bazı modemlerin ara yüz giriş bilgileri farklı olduğundan dolayı her şifre kabul edilmiyor. Alınan modemlerin ara yüz giriş bilgileri modemin alt kısmında yazmaktadır. Fakat ilk kurulumdan sonra bu şifre değiştirildiğinden dolayı aynı bilgiler ile tekrar giriş yapmak isteyenler giriş yapamadıkları zaman Turkcell superbox şifre değiştirme işlemini nasıl yapacaklarını internette aramaya koyuluyor. Aşağıda telefondan modem şifresi değiştirme işlemini anlattık. Aynı işlemleri bilgisayardan da yaparak superbox wifi şifresini değiştirebilirsiniz.

Modem şifresini değiştirebilmeniz için telefon veya bilgisayardan o modemin internetine bağlı olmanız gerekmektedir. Modeme bağlı olmadığınız zaman modem arayüzüne giriş yapamayacağınızdan dolayı şifreyi değiştiremezsiniz. Modenin internetine bağlanarak aşağıdaki adımları takip edip telefondan superbox şifre değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Superbox Kullanıcı Adı Şifre

Superbox kullanıcı ve şifreleri ilk kurulumda superbox şifresi nerde yazar diye merak ettiyseniz; modem arkasında yazmaktadır. Şimdiye kadar ki gelen tüm superbox modemlerde kullanıcı admin şifre ise superonline olarak gelmektedir. Eğer WiFi şifremi unuttum diyorsanız şifreyi değiştirmek için bu bilgileri girdiğiniz zaman şifreyi kabul etmiyorsa reset atmanız gerekecektir. Reset attıktan sonra kullanıcı adı admin, şifre ise superonline olarak güncellenmiş olacaktır. Ara yüze artık bu bilgiler ile giriş yaparak wifi şifresini değiştirebilirsiniz.

Superbox Modem Arayüzü

Superbox modem panel giriş bilgileri elinizdeki modemin altında yazmaktadır. Birçok modemin ara yüzüne bağlanma adresi “192.168.1.1” olarak gelmektedir. Modemin altında bu bilgi yer almaktadır. İlk kurulumda gelen modemlerin kullanıcı adı admin, şifre ise superonline olarak gelmektedir. Fakat ilk kurulumdan sonra bu bilgiler değiştirilmiş ise artık bu bilgiler ile girilemez. Tekrar giriş yapmak için modemin reset tuşuna bastıktan sonra 10 saniye beklenerek reset atılır. Sonrasında giriş bilgileri ilk haline geri döner. Yani reset attıktan sonra artık admin ve superonline bilgileri ile ara yüze giriş yapılabilir.

Turkcell Superbox Şifre Değiştirme (Telefondan)

Turkcell Superbox kullanıcıları telefondan WiFi şifrelerini değiştirebilirsiniz, unuttuysanız sıfırlayabilirsiniz. Yani siz akıllı telefonunuzdan sadece bir kaç adımda şifrenizi değiştirerek yeni WiFi şifreyi kullanabilirsiniz.

Huawei Superbox B535-232 Superbox Şifre Değiştirme

 • Telefondan internete bağlanılır,
 • Tarayıcıya “192.168.1.1” yazılır ve adrese gidilir,
 • Açılan sayfada giriş adı admın şifre superonline yazılarak arayüze giriş yapılır,
 • Şifre kabul edilmez ise reset atılır, resetten sonra şifre superonline olarak güncellenir,
 • Arayüze girdikten sonra Wlan ayarları kısmından yeni şifre yazılarak kaydedilir.

Huawei B618S-22D LTE Router Modem Şifre Değiştirme

 • Cihazınızı internete bağlayarak arama çubuğuna “192.168.8.1” yazılarak adrese gidilir,
 • Kullanıcı adı “admin” şifre “superonline” (Hepsi küçük harfler ile) yazıp arayüze giriş yapılır,
 • Açılan sayfada Ayarlar bölümüne gidilir,
 • Wlan Temel Ayar kısmı açılır,
 • SSID yazan bölüme WiFi ismi yazılır, Wlan anahtarı ise WiFi şifresi yazılarak Bitir butonuna tıklanır ve şifre değiştirilmiş olur.

Şifre ilk kurulumda şifre “superonline” dır. Eğer şifre bu değilse ve değiştirdiğiniz şifreyi unuttuysanız reset atarsanız şifreniz superonline olarak güncellenir.

Turkcell ZTE Superbox Modem Şifre Değiştirme

 • Telefonu internete bağlayarak arama çubuğuna “192.168.1.1” yazılarak arayüze gidilir,
 • WiFi modemin reset tuşuna basarak reset atılır,
 • Kullanıcı adı “admin” şifre “superonline” olarak girilir,
 • Açılan sayfada Wi-Fi Ayarlar kısmına gidilir,
 • SSID yazan kısma Wi-Fi adı yazılır,
 • Geçiş anahtarı kısmına ise WiFi şifresi yazılarak Uygula butonuna tıklanır ve şifre değiştirilir.

Huawei Huawei Superbox B525s-23a Modem Şifre Değiştirme

 • Telefondan internet tarayıcısı açılır,
 • Arama çubuğuna “192.168.1.1” yazılarak adrese gidilir,
 • İlk kurulumda şifre “superonline” eğer şifre değiştirilişmiş ise sıfırlama yapılarak şifre tekrardan superonline yapılır,
 • Kullanıcı adına admin şifreye ise superonline yazılarak arayüz açılır,
 • Açılan arayüzde wifi şifresi değiştirilir.

Superbox Şifre Değiştirme Müşteri Hizmetleri

Superbox şifre değiştirme işlemini yapamayanlar müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek yapabilirler. Bireysel müşteriler 0532 532 00 00 müşteri hizmetleri numarasını, kurumsal müşteriler ise 0850 222 1 ​​​222 müşteri hizmetleri numarasını arayarak superbox şifresini değiştirmek istiyorum diyerek şifre değiştirme işlemini gerçekleştirebilirler.

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. Superbox şifre değiştirme hemen hemen diğer modemler ile aynı. Yani zorlanılacak bir durum yok. Eğer modem arayüzü giriş bilgilerinizi biliyorsanız gerisi çok basit.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu