Kadın

Saçlara Erken Şekil Vermek İçin Ne Yapmalı?

Kadınlar, saçlarına şekil vermek için özen gösterdiği halde saçları kontrol altına alamadıkları durumlar ile karşılaşırlar. Saatlerce şekil vermek istenilen saç, bir anda kabarmaya ve elektriklenmeye başladığında sabrınızın taşmasına neden olabiliyor. Kontrol etmesi güç olan saçlara erken şekil vermek için yapılması gerekenler aslında oldukça basit ve kolay. Kuru saçların yoğun ilgiye ihtiyacı vardır. Bunun için besleyici özütlere ve yağları içeren durulanmayan saç bakım kremlerini kullanabilirsiniz. Bu kremler, hızlı bir şekilde saç tarafından emilir ve anında parlak saçlara kavuşmanızı sağlar.

Banyodan çıktıktan sonra durulamayan saç kremini, saçınızın uzunluğuna göre bir miktar alıp uygulayabilirsiniz. Saçlara anında bakım sağlayan krem, saçların elektriklenmesini önlüyor ve kolayca şekil almasını sağlıyor. Kuru ve nemli saça uygulanan kremleri, ihtiyaç duydukça uygulayabilirsiniz. Günümüz itibariyle saçlara erken şekil verecek olan pek çok farklı yöntem ve teknikten söz etmek mümkün olmaktadır. Bu kapsamda saça şekil vermede etkili olan yöntemleri biliyor olmak; beraberinde önemli kazanımları da getirecektir.

blank

Hızlı Saç Şekillendirme Yöntemleri

Saç şekillendirirken kullanılan sprey, jöle, düzleştirici ve maşa saçınızın çabuk kırılmasına ve kopmasına neden olabilir. Sert spreyler yerine saçlarınızı besleyen ve onaran yağlar ile parlak ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Büyük taraklar, saçlarınız düz görünmesini sağlarken küçük fırçalar hacimli ve dalgalı olmasını sağlar.

blank

Güçsüz ve kuru saçlara, gerektiği bakım ve nem dengesini koruyucu işlemler yapıldığında şekil vermek daha kolay bir hal alır. Saçlara hızlı şekil vermek için haftalık veya aylık düzenli olarak saç maskelerini uygulayabilirsiniz. Saçların zor şekil almasının bir diğer nedeni saçların esnekliğini kaybetmesi olabilir. Bakım yaptığınız halde saçlarınız formlu gözükmüyorsa, bu durum dış etkenler veya stresten kaynaklanabilir.

blank

Saçlara Erken Şekil Vermek için Gerekli Bakımlar

Saç ürünlerinde ve şampuan seçimlerinizde vitamin içerikli ürünleri tercih ederek saçınızın canlı ve parlak bir görünmesini sağlayabilirsiniz.

blank

Saçlara nasıl hızlı şekil verilir ve canlı görünmesini sağlamak adına uygulanabilecek pratik çözümler vardır;

  • Banyodan çıktıktan sonra saçlarınızı, pamuk kumaşlı havlu yerine saçın hava almasını sağlayan mikro fiber havlu ile kurutabilirsiniz.
  • Saçlarınızın tamamını aynı anda kurutmak daha çok elektriklenmesine yol açabilir. Bunun yerine saçlarınızı tutam tutam ayırıp, kuruttuğunuzda daha çabuk şekil alacaktır.
  • Saçlarınızı kurutmadan önce ısı koruyucu sprey kullanarak elektriklenmesini önleyebilirsiniz. Fön makinesi ile kuruturken saçlarınızı, yukarıdan aşağıya hava üfleyecek şekilde tutarsanız daha düz saçlara sahip olmanızı sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu