Sorgulama

PTT Hesap Bakiyesi Öğrenme Sorgulama 2023

İşletmeler ve bireysel müşteriler için kullanılabilen PTT kart bakiye sorgulama yöntemi 2023 ‘nin en güncel haliyle yazımızda sizi bekliyor.

Gün içerisinde sürekli kullandığını para transferi gibi noktalarda size yardımcı olan PTTBank için bakiye limit sorgulama işlemlerini bir kaç farklı yöntemle yapabilirsiniz. ptt karttaki hesabına nasıl bakılır ve ptt kartında ön yüklemeli bakiye sorgulama işlemleri aşağıda yer alıyor.

PTT Hesap Bakiyesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT kartınızla ilgili bakiye sorgulama işlemlerini bir kaç farklı kanaldan yapabilirsiniz. Bunlar;

 1. Telefondan PTT Hesap Bakiyesi Öğrenme
 2. PTT Şubelerinden hesap bakiyesi öğrenme
 3. PTT Kart mobilden hesap bakiyesi öğrenme
 4. PTT Matik Ortak Nokta Hizmetinden Bakiye Sorgulama

bu yöntemler ile ptt kartta hesap bakiyesi sorgulama ve öğrenme işlemlerini kolaylıkla halledebilirsiniz.

PTT’nin yenilenen hizmet anlayışı sonucunda bankacılık ve kargo gibi hizmetleri vermesi bir çok kullanıcının da PTTBank müşterisi olmasını sağlamıştır.

Bakiye sorgulama işlemleri aynı zamanda bir çok kişinin eskiden gelen bir alışkanlık olan ve PTT ile para gönderme işlemleri nedeniyle de oldukça fazla sayıda müşteriye ulaşması ve özellikle emeklililer tarafından kullanılması bir çok soruyu da beraberinde getirmiştir.

1-) Telefondan PTT Hesap Bakiyesi Sorgulama

Alo PTT hizmetini kullanarak hesabınıza yatan parayı öğrenebilirsiniz. Hesap bakiyenizi telefondan sorgulamak için;

444 1 788

numaralı PTT hattını aradıktan sonra, önce “1” daha sonra ise “2” tuşuna basmanız sizi hesap bilgileri ile ilgili müşteri temsilcisine yönlendirecektir.

Aynı zamanda PTT’de diğer bütün kurumsal firmalar gibi sesli yanıt sistemini kullanmaktadır. Eğer doğru yönlendirmeleri yaparsanız sesli yanıt sisteminden de hesap bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

PTT kart ücret sorgulama işlemleri açısından bir çok firmada bulunmayan bir özellik daha getirmiştir. Telefonla bakiyesini öğrenmek isteyen işitme ve konuşma engelli müşterileri için görüntülü konuşma uygulamasını getirmiştir. Görüntülü olarak hesabınıza dair işlemleri yapabilmeniz için aramanız gereken numara: 0850 222 1 788 ‘dir.

2-) PTT Şubelerinden Hesap Bakiyesi Öğrenme

Güncellenen ve yenilenen PTT neredeyse şehrin her mahallesinde bir şube ile yoluna devam etmektedir. Sizde hesabınıza ya da adınıza para yatıp yatmadığını kontrol etmek istiyorsanız PTT şubelerinden herhangi bir tanesine giderek sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

3-) PTT Mobilden Bakiye Sorgulama

PTT’nin resmi web sitesi olan https://www.ptt.gov.tr/Sayfalar/Anasayfa.aspx adresinden online işlemler ya da internet bankacılığı sekmelerine tıklayarak bakiye öğrenme hesabınızdaki parayı sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

4-) PTT Matik Ortak Nokta Hizmetinden Bakiye Sorgulama

PTTMatik ATM görevi yapan bir PTT hizmetidir. Diğer bankaların bankamatik ya da paramatik adıyla adlandırdığı bu mini bankalar arasında PTTMatik’te yer almaktadır.

Kartınızla ya da kişisel bilgilerinizle PTTMatik’leri kullanarak hesabınıza dair bütün bilgileri görebileceğiniz gibi hesaba para yatıp yatmadığını da sorgulayabilirsiniz.

PTT’den Adıma Yatan Parayı Sorgulama

PTT müşterisi olmayan ancak hesabına bu bankadan para gelen kişilerde adına para yatıp yatmadığını kontrol etmek isteyebilirler. Bir çok şekilde para gönderim imkanı sağlayan PTT bu gönderimlerin sonuçlarını da öğrenmeniz için bir çok farklı yöntem sunmaktadır.

 1. Gişe görevlisinden T.C kimlik numaranız ile adınıza para yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz.
 2. Telefon ile adınıza yatan paranın kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Bir çok kişi PTT hesap bilgilerinin de nerede yazdığını görememektedir. Bunun nedeni kart üzerinde böyle bir bilginin yer almamasıdır. Bu sebepten kart bilgileriniz içinde hesap sorgulama yöntemlerinden herhangi birini kullanmalısınız. Hesap bakiye sorgulama sms ile öğrenme şu an mümkün değildir.

Gelecek bir kargonuz varsa PTT adıma kargo var mı diye kontrol edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Hesap bakiyesini aşağıdaki şekilde öğrenebilirsiniz;
   Telefondan PTT Hesap Bakiyesi Öğrenme
   PTT Şubelerinden
   PTT Mobilden
   PTT Matiklerden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu