Sorgulama

Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi PTT Kargo

Yurtdışı alışverişi yaptıktan sonra PTT kargo sorgulama yapanların karşısına çıkan “posta teslim bordrosu mübadele servisine geldi” açıklaması ne anlama geliyor?

Yurt dışı alışverişlerinde en çok tercih edilen web siteleri sıralayacak olursak; Amazon, Aliexpress, Ebay, Sammydress, Everbuying ve DealExtreme siteleridir. Bu sitelerden alışveriş yapanların ürünleri PTT kargo ile gelir. Son yıllarda ülkemizde Aliexpress ve Amazon üzerinden alışveriş yapanların sayısı oldukça fazla. Alışveriş yapanlar kargolarının ne zaman geleceğini ve ne durumda olduğunu merak ettikleri zaman kargo takip numarası ile sorgulama gerçekleştiriyor. Sorgulama yapıldığı zaman yurt dışından alışveriş yapmış olanların karşısına çıkan “posta teslim bordrosu mübadele servisine geldi” ne demek diye merak ediliyor. Peki kargo sorgulama ekranında karşımıza çıkan bu ifadenin anlamı nedir hep birlikte öğrenelim.

Bir çok kişi PTT kargo sorgulamalarında karşılarına çıkan açıklama kısmında bulunan açıklamaların ne anlama geldiğini bilmiyor. Anlamını bilmediği açıklamayı da internete girip aratarak ne anlama geldiğini öğrenmek istiyor. En çok anlamı bilinmeyen açıklamaların başında PTT İşyerine Sevk Edildi, Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi, PTT İşyerine girdi , Geldi açıklamaları yer alıyor.

Yurt Dışı Alışverişlerinde Kargo Sorgulamasında Karşımıza Çıkan İfade

İhtiyacı olan ürünleri uygun fiyata tedarik etmek isteyenler yurt dışı alışveriş sitelerini tercih ediyor. Ayrıca bir çok kişi uygun fiyata ürün getirerek satışını gerçekleştirerek para kazanabiliyor. Alışveriş yapanların en çok merak ettiği konuların başında da siparişlerinin ne zaman ellerine ulaşacakları geçiyor. Aliexpress ve Amazon gibi alışveriş sitelerinden alınan ürünler PTT kargo aracılığıyla teslim ediliyor. Ürünlerinin ne zaman ellerine ulaşacağını merak edenler ise hemen kargo sorgulaması gerçekleştiriyor.

Yurt dışı alışverişlerinde kargo sorgulamasında karşınıza çıkacak olan açıklamalardan birisi de posta teslim bordrosu mübadele servisine geldi açıklamasıdır. Bu açıklama alışveriş yapılan ürünlerin kayıt altına alındığı ve en yakın zamanda teslim edilmesi için dağıtıma çıkacağı anlamına gelmektedir. Bu açıklamayı gören kişilerin aklına kargosunun çok yakın zamanda kendisine teslim edileceği gelebilir.

Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi Ne Demek?

Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi

Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi” ifadesi, kargonun şu anda size en yakın olan PTT kargo dağıtım merkezine geldiği anlamına gelir. teslim edildiği anlamına gelir. Kargo henüz alıcıya teslim edilmemiştir. Kargonun kayıt işlemleri tamamlandığı için en yakın zamanda dağıtıma çıkarak teslimi gerçekleştirilir.

PTT Yurtdışı Kargo Takip Nasıl Yapılır?

PTT kargo ile adınıza bir kargo gelecek ise veya gönderecekseniz tarafınıza 13 haneli bir gönderi takip numarası verilir. Kargo takibi yapabilmek için bu gönderi numarasına ihtiyaç duyulur. Online olarak internet üzerinden kargo sorgulaması gerçekleştirmek için kullanılan barkod numarası ile kargo hareketlerini görmek mümkündür.

PTT yurtdışı kargo takibi gönderi takibi sisteminden ve e-devlet üzerinden 13 haneli barkod numarası yazarak yapılabilir. Sorgulama yapıldığı zaman kargonuzun hareketlerini inceleyebilirsiniz.

PTT Kargo Gümrüğe Takıldı mı?

Yurt dışı siparişleriniz gümrüğe takıldıysa uzun süre UKiM’de ( Uluslar Arası kargo iletim merkezi) bekletilir. Ayrıca gümrüğe takılan ürünleriniz için UKİM yetkilisi tarafından size posta yoluyla bir bildirim yapılır. Size gelen belgedeki talimatlara uygun şekilde hareket ederseniz ürününüzü alabilirsiniz.

PTT Yurtdışı Kargo ne zaman gelir?

Yurtdışı alışverişlerinde farklı prosedürler uygulanmaktadır. Satın alınan ürünler ortalama 20 gün içerisinde elinize ulaşır. Fakat bazı durumlarda bu süre uzayabilir veya kısalabilir. Ortalama teslim süreleri PTT Gönderi Süresi Sorgulama üzerinden hesaplanabilmektedir. Aşağıda gönderi süresi sorgulama sistemi üzerinden yapmış olduğumuz bazı ortalama teslim süreleri paylaşılmıştır.

ÇIKIŞ ÜLKESİVARIŞ ÜLKESİSÜRE
ÇİNTÜRKİYE14-19 Gün
ALMANYATÜRKİYE11-14 Gün
AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİTÜRKİYE14-18 Gün
FRANSATÜRKİYE11-14 Gün
İTALYATÜRKİYE11-14 Gün
İNGİLTERETÜRKİYE11-14 Gün
RUSYATÜRKİYE14-23 Gün
TAYLANDTÜRKİYE14-17 Gün
UKRAYNATÜRKİYE12-16 Gün
AZERBAYCANTÜRKİYE11-15 Gün

Aklınıza takılan tüm soruları 7 gün 24 saat 444 1 788 müşteri hizmetleri numarası üzerinden sorabilirsiniz.

PTT Kargo Yurt Dışı Kargo Teslim Etmiyor

Yurt dışı alışverişleriniz PTT kargo ile adresinize gönderilir. Siparişleriniz tarafınıza teslim edilmediyse veya çok geciktiyse bunun bir kaç farklı nedeni olabilir. Bu nedenlerden en çok karşılaşılanı yoğunluğun olması. Bir diğer neden ise ürünlerinizin gümrüğe takılması. PTT gönderi takibi ile ürünlerinizin gönderi takibini yapabilirsiniz. Aklınıza takılan sorular için ise müşteri hizmetlerini arayarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu