Bankalar

Papara IBAN Öğrenme 2023 – Hesap Numarası Nerede?

Papara kartında olan IBAN öğrenme ve hesap numarası sorgulama işlemleri online olarak gerçekleştirilir. Papara hesabına diğer bankalardan yapılacak olan para transferleri için IBAN numarası kullanılmaktadır. Peki bu IBAN numarası nedir nerede yazıyor ve nereden nasıl öğrenilir? Papara uygulamasında kartta bakiye işlemlerine bakma nasıl olur, ibanı bulma işlemi nerde bulunur ?

Papara, internetten 7/24 alışveriş yapabilme, fatura ödemeleri, para gönderme ve alma gibi bir çok finansal işlemlerin yapılabildiği dijital cüzdandır. Master Card altyapısını kullanan sistem, Papara Card ile alışveriş yapma ve ATM’ler üzerinden işlem yapma imkanı sunuyor.

Ücretsiz olarak açılan Papara hesabı ile kullanıcılar finanslar işlemlerinin çoğunu yapabilmektedir. Ayrıca hesapta para bulunuyorsa diğer kullanıcılara istenildiği zaman ücretsiz olarak para gönderilebilmektedir.

Papara hesabınıza para göndermek için gerekli olan IBAN numarası öğrenme yöntemlerini kullanarak 26 haneden oluşan IBAN numarasını öğrenebilirsiniz.

Papara IBAN Öğrenme Nasıl Yapılır?

Papara hesabınıza banka hesabınızdan para gönderebilmek için IBAN numarasını bilmeniz gerekmektedir. Hesabınıza giriş yaparak aşağıdaki adımları takip edip bir çok banka hesabından Papara hesabınıza para atmak için IBAN numaralarına ulaşabilirsiniz.

Papara IBAN Numarası Öğrenmek İçin;

 • Uygulamayı açın ve Papara hesabınıza giriş yapın.
 • Sol üst alanda bulunan üç çizgiye tıklayın.
 • Çek/Yatır yazısına tıklayın ve üst bölümden Yatır seçeneğini seçin.
 • Havale / EFT ile yatır seçeneğini seçin.
 • Açılan sayfada hangi bankalar listelenecektir.
 • Papara hesabınıza para göndermek için banka hesabını seçin.
 • Banka ismine tıkladığımız zaman Papara IBAN alanında IBAN numarası görüntülenecektir.
 • IBAN numarasını kopyalayıp açıklama kısmına Papara Numarasını yazarak Havale / EFT işlemi yapabilirsiniz.

Papara sisteminde para yatırma alanında bulunan IBAN numaraları, kullanıcının kendi banka hesabından kendi Papara hesabına para göndermesi içindir!

NOTLAR

 • Papara hesabınıza sadece kendinize ait olan bir banka hesabından para yatırabilirsiniz.
 • Banka hesabınızdan Papara hesabınıza para yatırırken açıklama kısmına Papara numaranızı yazmayı unutmamalısınız.
 • Başkasının banka hesabından kendi Papara hesabınıza para yatıramazsınız. Ancak o kişi kendi Papara hesabına para yatırdıktan sonra sizin Papara hesabınıza parayı gönderebilir.
 • Papara hesabınızdan başka bir kişinin IBAN numarasına para transferi yapabilirsiniz.

Papara hesabınızda size ait bir IBAN numarası yoktur. Sadece sistem tarafından size tanımlanan Papara numarası vardır. Banka hesapları ile hesaba para göndermek için yukarıda anlattığımız adımlar uygulanmalıdır. Kendi Papara hesabınıza para göndermek için para yatırma alanında verilen IBAN numarası girdikten sonra, size ait Papara numarasını açıklamaya girerek hesabınıza para gönderebilirsiniz.

Sistem tarafından verilen IBAN numarası üzerinden başkası kendi banka hesabından sizin Papara hesabınıza para gönderemez.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ziraat Bankası Kartı İnternet Alışverişine Açma

Papara Hesap Numarası Öğrenme

Papara tarafından size tanımlanan hesap numarası yerine geçen Papara numarası ile banka hesabınızdan hesaba para gönderebilirsiniz. Ayrıca Papara numarası ve IBAN numarası ile diğer Papara kullanıcıları hesabınıza para gönderebilir.

Papara hesap numarası öğrenme adımları;

 • Papara hesap numarasını öğrenmek için uygulamayı açarak Papara hesabınıza giriş yapın.
 • Sağ üstte bulunan “Hesabım” alanına tıklayın.
 • Açılacak olan menüde “Hesap Detayları” yazısına tıklayın.
 • Hesap detaylarında “Papara Numarası” alanında yazan numara sizin Papara hesap numaranızdır.

Papara hesap numarası size özel tanımlanan bir hesaptır. Bu numara ile kendi banka hesaplarınızdan, Papara hesabınıza para gönderebilirsiniz. Ayrıca diğer Papara kullanıcıları da bu hesap numarası üzerinden size para gönderebilir. Kullanıcılar Papara hesabından istediği IBAN numarasına para transferi yapabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Banka Kasa Kiralama Fiyatları

Papara IBAN numarası ve Hesap Numarası Hakkında Sık Sorulanlar

Papara kartta IBAN numarası var mı?

Papara kart üzerinde herhangi bir IBAN numarası bulunmamaktadır. Ayrıca Papara tarafından kullanıcıya herhangi bir IBAN numarası tanımlanmaz. Sadece üye olunduğu zaman sistem tarafından kullanıcıya özel bir Papara numarası tanımlanır. Hesaba para yatırma durumunda açıklamaya Papara numarası yazılır.

Papara kart IBAN numarası nerede yazar?

Papara kart üzerinde IBAN numarası bulunmamaktadır. Bankada hesap açıldığı zaman kullanıcıya bir IBAN numarası verilir. Ancak bu durum Papara kullanıcıları için geçerli değildir. Papara hesap açan kullanıcılara sadece Papara numarası verir.

Papara IBAN nerede?

Papara tarafından kullanıcıya ait özel bir IBAN verilmemektedir. Sadece para yatırma alanında, kullanıcının kendi Papara hesabına para yatırılması için Papara’ya ait IBAN bilgileri paylaşılır. Kullanıcı kendi banka hesabından bu IBAN bilgileri ile açıklama kısmına Papara numarasını yazarak hesabına para yatırabilir.

Sonuç olarak söyleyebiliriz ki Papara kartın size özel verdiği herhangi bir IBAN numarası yoktur. Papara kart ile alışveriş yapabilir, para çekebilir ve ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Papara’nın size özel IBAN vermiyor arkadaşlar. Sadece size özel verdiği hesap numarası bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu