Sorgulama

MHRS Randevu Alma Taktiği 2024 Erken Randevu Nasıl Alınır?

MHRS randevu alma taktiği ile muayene olmak istediğiniz bölüm için randevu oluşturabilirsiniz. Randevu alma taktiklerini sizler için paylaştık.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevu almak özellikle de büyükşehirlerde bazen çok zor olabiliyor. Özellikle bazı bölüm doktorlarının randevuları sürekli sistemde “dolu” olarak görünmekte. Fakat size vereceğimiz MHRS erken randevu alma hilesi sayesinde muayene olacağınız doktordan rahatlıkla randevu alabilirsiniz.

MHRS Erken Randevu Alma Taktikleri

MHRS ile hastanelerden erken randevu alabilmeniz için ilk olarak randevu sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Hastane randevu sistemine eğer şifreniz var ise mhrs.gov.tr  buradan şifreniz yok ise, e-Devlet şifrenizle sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra Hastane Randevu Arama bölümünden bulunduğunuz il, ilçe, klinik, hastane, muayene yeri ve hekim seçimi yaparak randevunuzu oluşturabilirsiniz. Hangi saatlerde randevu almak daha kolaydır hastane randevu saatleri kaçta yenilenir randevu açılış saati kaçtır randevu oluşturma nasıl yapılır randevu güncelleme saati kaçtır yeni randevu saat kaçta açılır sorgulama nasıl yapılır neden randevu vermiyor ?

MHRS sisteminde bulunan doktorların 15 gün içerisindeki randevu saatleri görünmektedir. ALO 182 aracılığıyla istediğiniz saatte randevu oluşturabilirsiniz saat kaçta başlıyor mhrs kaça kadar açık diye sormaya gerek yok. Size uygun olan tarih ve saatin seçimini yapıp randevunuzu oluşturabilirsiniz. mhrs randevu alamıyorum hep dolu, mhrs ne zaman sıfırlanıyor diye merak ediyorsanız her gün randevular 16.00’da güncelleniyor .

Eğer acil bir durumunuz söz konusu değilse sistemen önceden girip doktor seçimi yaparak 15 gün içerisinde herhangi bir gün için randevunuzu oluşturabilirsiniz.

 • MHRS sistemindeki randevu listesi her gün öğlenden sonra saat 16:00’da yenilenmektedir. Randevusu dolu olan bölüm veya doktorun 16.günündeki randevusunu kaçırmamanız için öğlenden sonra 16:00’dan hemen sonra sisteme girmelisiniz. Yeni randevular açılacağı için elinizi hızlı tutarak erken randevu alabilirsiniz. Randevu almak için MHRS web sitesini veya mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. MHRS erken randevu alabilmek için sisteme giriş bilgilerinizin doğru olduğundan emin olun. Vakit kaybetmeden randevu alabilmek için kısa sürede sisteme giriş yapabilmeniz gerekecektir.
 • İkinci bir mhrs randevu alma taktiği ise iptal olan randevuların takibi. Hastaneye gidemeyecek olan hastalar randevularını iptal ediyorlar. Sizde internet sitesinden veya mobil uygulama üzerinden randevu alacağınız doktorun randevularına sık sık göz atarak takip edebilirsiniz. Randevusu dolu olan doktordan randevu almak için tek çözüm şu an için bu görünüyor.
 • MHRS’de doktor randevuları 15 günlük zaman dilimi için yapılmaktadır. 16. gün için olan randevular ise vatandaşların daha kolay işlem yapabilmeleri için geceyi beklemeden saat 16:00’da açılmaktadır. Yani yeni randevular her gün saat 16:00’da açılmaktadır.
 • MHRS mobilde oluşturduğunuz “Randevu Talebi” kriterlerinize uygun randevunun açılması durumunda cep telefonunuza bildirim gönderilir. Bildirimi alabilmek için telefonunuzun ayarlar bölümünden MHRS uygulamasının bildirimlerinin açık olduğunu kontrol edin.
 • Kriterlerinize uygun randevu bulamadığınız zaman yeni bir randevu açıldığında size bilgi gelmesi için talep oluşturabilirsiniz. İstediğiniz branşın veya doktorun randevusu açıldığında size gelen mesajdaki linke tıklayarak randevunuzu oluşturabilirsiniz. 20 dakika içerisinde gelen linke tıklamadığınız zaman bildirim başka birine gönderilir.

Sağlık Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliklerine gönderilen genelge ile randevulu ve randevusuz olarak poliklinik hizmetleri sunulacaktır.

Alo 182 ile MHRS Erken Randevu

 • Merkezi Hekim Randevu Sisteminin telefon numarası ALO 182. Bu numarayı arayarak muayene olacağınız doktorun randevuları boş ise erkenden randevu alabilirsiniz.
 • MHRS ALO 182 üzerinden alacağınız randevu ücretlidir. Kesilecek olan ücret ise normal bir sabit hattı arama ile aynıdır.
 • Telefon hattınızın paketi bulunuyor ise ücret bu paketten kesilmektedir.
 • Online olarak alacağınız randevulardan herhangi bir ücret kesilmemektedir.

Aile Hekimliği (Sağlık Ocağı) için Erken Randevu

Aile hekimine muayene olmanız gerekiyorsa sıra bebeklememek için randevu sisteminden randevu alarak muayeneye gidebilirsiniz. Randevuyu e-Devlet şifreniz ile MHRS sistemi üzerinden alabilirsiniz. Adım adım aile hekimliği randevu alma;

 • İlk olarak e-Devlet TC numaranız ve şifrenizle sayfasına giriş yapınız,
 • Arama kısmına Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) yazıp giriş yaptıktan sonra UYGULAMAYA GİT butonuna tıklayın,
 • Sağ tarafda AİLE HEKİMİ RANDEVU ARAMA bölümünden aile hekiminizin boş olan gün ve saatlerine randevunuzu alabilirsiniz.

e-Devlet Üzerinden MHRS Erken Randevu Alma

e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra MHRS uygulamasına giderek randevu alabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) sayfasına gidip UYGULAMAYA GİT butonuna tıkladıktan sonra randevu sistemine geçebilirsiniz.

Öğlenden sonra saat 16:00’da olduğu zaman anlık olarak sistemden muayene olacağınız bölüm veya doktordan randevu oluşturabilirsiniz. Eğer randevu alacağınız doktorun tüm randevuları dolu ise öğlenden sonra 16:00’dan sonra 16. gün için boş olan randevular görünecektir. Sizde eğer uzun süre randevu alamıysanız öğlenden sonra elinizi hızlı tutarsanız 16. gün için doktordan randevu oluşturabilirsiniz.

MHRS Mobil Uygulama ile Erken Randevu Alma

MHRS randevu alma sistemine ister bilgisayarınızdan, ister telefonunuzdan giriş yapabilirsiniz. Uygulama Android ve iOS markette bulunuyor. Ücretsiz olarak indirip randevuları takip edebilirsiniz.

MHRS Android için: TIKLA
MHRS iOS için: TIKLA

MHRS mobil uygulama üzerinden Sağlık Bakanlığı’na bağlı Devlet Hastaneleri, Ağız ve Diş Sağlığı Hastaneleri ve Merkezleri için istediğiniz hekimden uygun olan tarih ve saate randevu alabilirsiniz.

Hastanelerde uzun sıra beklemenize gerek kalmadan randevu alarak gidebilirsiniz. Kolay ve hızlı bir biçimde, www.hastanerandevu.gov.tr adresini, mobil uygulamayı veya  ALO 182 MHRS Çağrı Merkezini arayarak hem kendinize hemde yakınlarınıza randevu oluşturabilirsiniz.

Bilgi güvenliği gereği, kendi üyeliğiniz üzerinden yalnızca 18 yaş altı çocuklarınız için muayene randevusu alabilirsiniz. Diğer aile bireylerinize MHRS’den randevu almak için, kendi T.C. vatandaşlık numaraları ve parolaları ile üyelik girişi yapmanız gerekmektedir.

MHRS Randevu Alamıyorum

MHRS sisteminden randevu alamayanların en büyük problemi sisteme giriş yapamamaları. Eğer sisteme giriş için şifrenizi unuttuysanız yenileyebilirsiniz. Eğer şifre yenileme işlemi ile vakit geçirmek istemiyorsanız e-Devlet bilgileriniz ile randevu alma sistemine giriş yapabilirsiniz.

Ayrıca randevu alamayanların en büyük problemi de randevu alınacak olan doktorun 15 gün içerisinde boş randevusunun bulunmaması. Erken randevu alabilmek için her gün sisteme giriş yaparak en erken randevu tarihini takip etmelisiniz. MHRS sistemi üzerinde çoğu zaman bilgilendirme mesajları yayınlanmaktadır.

MHRS’den randevu oluşturduğunuz bir hastanede, farklı bir polikliniğe aynı gün için randevu oluşturabilirsiniz. Bir hastane ziyaretinizde iki farklı bölümden farklı saatlere randevu alarak muayene olabilirsiniz. Hastanede aynı gün içerisinde iki polikliniğe muayene olarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

MHRS randevu saat kaçta açılıyor?

MHRS randevu sistemi saat 16:00’da yenileniyor. Randevuları dolu olan bölümlerin ve doktorların 16. gününe randevu almak için saat 16:00 da sisteme giriş yaparak randevulara göz atabilirsiniz. Yani yeni randevu saat 16:00’da açılıyor.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Randevu alacağınız doktorun randevusu son 15 gün için doluysa randevu alamazsınız. Fakat aynı branştaki diğer doktorlara randevu alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu