Kadın

Kırışıklıklara Son Veren Pirinç Maskesi

Kolay ulaşabilen ve basit olduğu için orta asyada yüzyıllardır kullanılan cildi gençleştiren pirinç maskesi nasıl yapılır yapanlar sonuçtan memnun mu? Ve kullananların yorumlarını derledik.

Pürüzsüz Ciltler İçin Pirinç Maskesi Kullanın

Bütün kadınlar pürüzsüz ve genç bir cilde sahip olmak ister misiniz? sorusuna evet cevabını verir. Bunun için bir çok maskeyi deniyor ve özellikle yüz bakımımıza oldukça dikkat ediyoruz.

Ancak olumsuz hava şartları, iş koşulları ve stres gibi etkenler zamanla cildimizin çabucak yaşlanmasına sebebiyet veriyor. Ancak hepimizin gıpta ile baktığı bir topluluk var onlar sanki bu dünyadan değillermiş gibi, kimden bahsettiğimi biliyorsunuz. Orta Asya’da yaşayan Çinliler, Japonlar Türk Cumhuriyetlerinin kadınları genel olarak pürüzsüz ve bembeyaz bir cilde sahiplerdir.

Çünkü cildi yaşlandıran ve kırışıklıklara sebebiyet veren etkenleri en aza indirgeyen bir maske kullanıyorlar. Bu mucizevi maskenin adı pirinç maskesi ana maddemizin pirinç olduğu bu evde kolayca hazırlanan maskenin faydalarını sizde bir kaç uygulamadan sonra göreceksiniz.

Yazımızın sonunda pirinç unu maskesi kullanıcı yorumlarını da sizler için derledik. Bir fikir oluşması açısından okuyup gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Kırışıklıklara Son Veren Pirinç Maskesi Nasıl Yapılır?

Geçen yıllara rağmen kırışıklık sorunu ile karşılaşmadan cildinizin parlak ve genç görünmesini istiyorsanız evinizde bulunan 3 malzeme ile kendi maskenizi yapabilirsiniz.

 • 3 yemek kaşığı pirinç,
 • 1 yemek kaşığı süt ve
 • 1 yemek kaşığı bal.

bu malzemeleri kullanarak hazırlayacağımız pirinç maskesi yüzünüzde bir peeling etkisi yaratır ve gözenekleri sıkılaştırarak cildi sıkılaştırır. Bu etkileri ile daha genç görünmenizi sağlayarak ölü hücreleri atmanıza da yardımcı olur.

Peki bu maskeyi nasıl hazırlayıp kullanmalısınız. İşte pirinç maskesi tarifi;

 1. Soğuk bir suya pirinçleri koyduktan sonra orta ateşte yumuşayana kadar pişiriyoruz daha sonra,
 2. Pirinçleri süzüyoruz ancak suyunu dökmüyoruz.
 3. Süzdüğümüz bu pirinçleri ise soğuk suya yıkayıp daha önceden ısıttığınız ve ılımaya bıraktığımız sütü üzerine ekliyoruz.
 4. Bu süt ve pirinçleri iyice karıştırdıktan sonra üzerine balıda ekliyoruz.
 5. Bu şekilde hazır olan pirinç maskesini temiz yüzümüze uyguladıktan 15 dakika sonra pirinç suyu ile yıkayabiliriz.
 6. Bir süre sonra bu sudan rahatsız olmamanız amacıyla yüzünüzü yıkayıp iyice durulayabilirsiniz.
Pirinç Maskesi Kullananlar

Pirinç Maskesi Kullanıcı Yorumları

 • Pirinç maskesini kullanan Sümeyye cildinin daha parlaklaştığını ve sivilce oluşumunu engellediğini söylüyor.
 • Rabia Y. pirinç maskesi ile hep istediği o pürüzsüz ciltlere 30 yaşından sonra kavuştuğunu söylüyor.
 • Japonların çok kullandığı ve japon maskesi olarakda bilinen pirinç maskesini hep kozmetikçilerden satın alan Zeynep Ö. bu maskeyi evde kendisi yapmaya başladığı için çok mutlu olduğundan bahsetmiş.

Sizde pirinç maskesi ile ilgili görüşlerinizi ve yorumlarınızı belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu