Faydalı Bilgiler

Fatura Adresi Nedir? Adres Adı Nedir?

Fatura adresi; alışveriş yaptığınızda aldığınız ürün ile ilgili adınıza kesilen faturaya yazılan adrese denir. Peki fatura adresi ne demek adres bilgileri nerede yazar, nereye ve nasıl yazılır nasıl öğrenilir fatura adresi farklı olursa ne olur fatura gönderim bilgisi nedir fatura adresine ne yazmalıyım?

Fatura adresi, hem online alışverişlerde hemde mağazalardan yapılan alışverişlerde istenmektedir. Fatura adresinin mutlaka doğru girilmesi gerekir. Bir çok firma fatura adresine göre siparişleri göndermektedir. Eğer teslimat adresi gibi ayrı bir adres girilmediyse satın alınan ürünler fatura adresine gönderilir.

Eğer uzun süredir sipariş vermediğiniz bir e-ticaret sitesinden sipariş veriyorsanız mutlaka fatura adresini ve teslimat adresini kontrol etmelisiniz. Taşındıysanız veya siparişinizin farklı bir yere gitmesini istiyorsanız yeni bir fatura adresi girmeniz gerekecektir. Ayrıca telefon faturası, internet faturası vb. faturaların adreslerini değiştirmek istiyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak yeni adres bildiriminde bulunmalısınız.

e-Ticaret sitelerinden fatura adresinizi değiştirmek istiyorsanız siteye girerek hesap ayarları bölümünden adreslerim sekmesinden fatura adresinizi güncelleyebilirsiniz. Ayrıca bir çok web sitesinde ayrı ayrı teslimat adreslerini kaydetmek mümkündür. Siparişinizi ister evinize, isterseniz de işyerinize isteyebilirsiniz.

Fatura Adresi Nedir?

Fatura adresi; satın alınan ürün için kesilecek olan faturanın gönderileceği adrestir. Fatura üzerinden alıcı adı soyadı, fatura adresi, tutar, tarih, ödeme tipi, miktar gibi bilgiler yer alır. Fatura adresini doğru girmediğiniz taktirde faturada yazan bilgiler başkasının eline geçebilir. Ayrıca bir çok firma iade işlemlerini başlatmak için fatura istemektedir. Ürünü iade edebilmek için veya ileride karşılaşılacak sorunlar için satın almış olduğunuz ürünün faturasını elinizde tutmanızı tavsiye ediyoruz.

Teslimat Adresi Nedir?

Her geçen gün e-ticaret siparişleri artıyor. Özellikle koronavirüs salgınından sonra insanlar internet alışverişlerine daha çok önem vermeye başladı. Evinden çıkmadan kolayca istediği ürüne uygun fiyata ulaşabilen vatandaşlar online alışverişe yönelmiş durumda. Teslimat adresi, verilen siparişlerin teslim edileceği adrestir. e-Ticaret sitelerinde yapılan alışverişlerde teslimat adresi girmek zorunludur. Ürünün düzgün bir şekilde elinize ulaşması için teslimat adresini doğru bir biçimde girmeniz gerekmektedir. Siparişinizi oluştururken eklemeniz gerekenlerden biri de teslimat adresidir. Teslimat adresinizi adlandırarak istediğiniz yere siparişinizin gelmesini sağlayabilirsiniz. Adres adına annemin evi yazarsanız ve annenizin adresini eklerseniz vermiş olduğunuz sipariş annenizin adresine teslim edilir.

Teslimat adresi ile fatura adresini ayrı ayrı belirleyebilirsiniz. Teslimat adresi ürünün teslim edileceği adrestir. Fatura adresi ise faturanın gönderilmesi gereken adrestir. Eğer bir hediye gönderecekseniz ve faturanın o kişinin eline ulaşmasını istemiyorsanız teslimat ve fatura adreslerini ayrı ayrı yazmanız gerekmektedir.

Eğer adınıza bir kargo gelecekse adıma kargo var mı diye sorgulayabilirsiniz.

Adres Adı Nedir?

Girmiş olduğunuz adresler için vereceğiniz isme adres adı denir. İnternetten bir sipariş verdiğiniz zaman kaydetmiş olduğunuz adres adına göre siparişinizin geleceği yeri seçebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse adres adı ev olarak adlandırılan adresi seçerseniz siparişiniz evinize, adres adı işyeri olarak kaydetmiş olduğunuz adresi seçtiğinizde siparişiniz işyerinize gelir.

Ev adresi nasıl yazılır?

Adres yazımı sırası ile Mahalle, cadde, sokak, apartman no / daire no, İlçe / İl şeklinde yazılır.
Örnek; Yeni Mahalle, Atatürk Caddesi, Huzur Sokak, NO:16 D:7 Bahçelievler/İstanbul

Not: Eğer birine hediye gönderecekseniz teslimat adresinin ayrı ve fatura adresinin ayrı olmasını istiyorsanız bunu belirtmelisiniz. Aksi halde fatura adresiniz ile teslimat adresiniz ayrı ayrı yazmıyorsa yazmış olduğunuz adrese hem siparişiniz hemde fatura gider.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu