Kadın

Evde Kaş Nasıl Alınır? Kolay ve Pratik Kaş Almak

Daha çok kadınların, kimi zaman ise erkeklerin aradığı evde kaş nasıl alınır? Pratik ve hızlı evde kaş nasıl alınır merak edenler için bütün bilinmeyenleri burada paylaştık. Kadın olmanın zorluklarından biri de kişisel bakımdır. Kişisel bakımını evde yapmak isteyen kadınlar için bir çok pratik yöntem bulunuyor. Evde yapılan bakımlar denince akla ilk olarak kaş ve istenmeyen tüylerin giderilmesi geliyor. Genelde profesyonel uzman kuaför ya da bakım merkezlerinde bu iş yapılsa da, bazen evde de kaş almak durumunda kalabilirsiniz. Böyle durumlarda yapmanız gerekenleri sıraladık.

Evde Cımbız ile Kaş Nasıl Alınır?

Kaş temizliği denince akla ilk gelen “cımbız”dır. Herkesin evinde bulunan “cımbız” ile rahatlıkla kaş düzeltme ve kaş temizliği yapılabilir.

  • Kaşınızı bir defa aldınız. Her geçen gün biraz daha artmaya başladığını düşünelim. Elinizde cımbızla gezmek zorunda kalıyorsunuz ama büyük hata yapıyorsunuz. Çünkü bir yapılan öneri ve tavsiyelere göre kaşınızı aldıktan sonra en az 1 hafta kadar tekrar dokunmamanız gerekir.
  • Kaşlarınızı almak ya da düzeltmek için en uygun zaman genelde duştan sonradır. Cildiniz yumuşayacağından dolayı köklerin çekiminde ağrıyı en aza indirmiş olursunuz.
  • Eğer duş alma gibi bir fırsatınız yoksa önce yüzünüzü ılık su ile ovarak yıkayın veya aynı ısıda suya pamuğa batırıp kaşlarınızın üzerinde bir süre bekletmeniz de yaklaşık duş etkisi yaratacaktır.
  • Kaş almaya başlarken aynada yüzünüzü en net görecek şekilde odanın penceresine yüzünüz dönük bir şekilde olmanız gerekir. Pencereden içeriye gelecek olan gün ışığı küçük tüylere kadar rahat bir şekilde görmenize yardımcı olacaktır.
  • Önünüze gelen her cımbızlarla kaşınızı almayı sakın denemeyin. Kaliteli, ucunun kalın, küt olmasına dikkat edilmesi gerekir. Eğer aynada fark edebileceğiniz kadar ince olan tüylere ucu sivri olan cımbız ile müdahale edebilirsiniz.
  • İlk olarak sağda solda çıkan dağınık haldeki kaşları almaya başlayın.
  • Kaşınızdaki kıl ve tüylerin belirli bir uzayış yönleri vardır. Kılları alırken, bu yöne doğru çekmenizde fayda var, çünkü ters yönde çektiğinizde kopma olasılığı ayrıca daha fazla acı çekme durumunuz söz konusu. Ters yönüne çekmeniz halinde köklere zarar verip içi irin dolu şişlikler oluşmasına da neden olabilirsiniz.
  • Kaşınıza kavis vermek istiyorsanız buna gözbebeğinizle hizalamasını yaptıktan sonra başlamanız gerekir.
  • Kaş alma işlemi bittikten sonra kaş tarağınız ile yukarıya doğru tarayın ve tıpkı saç kesimi gibi uçlarından kırpın.

Hatalı bir kaş alma işleminden sonra ne yapmam gerekiyor?

Elinizdekileri hemen bırakın, çünkü işleme devam ederseniz daha kötü bir hal almasına neden olabilirsiniz. Kaş alırken kaşınızı bozduğunuzda yapmanız gereken tek şey beklemektir. Bu süreyi beklerken kaş kalemi ile bozulan yeri düzgün göstermek için boyayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu