İş ve Para

Ekomini Bayilik Şartları ve Ekomini Market Maliyeti 2024

Ekomini bayilik şartları, market maliyeti, bayilik yorumları ve ne kadar kazandırır? Ekomini market açmak isteyenler için rehber.

Ekomini bayilik, market, büfe ve tekel bayi açmak isteyenlerin araştırmış olduğu bir bayilik sistemidir. Ekomini marketlerde gıda ürünlerinden temizlik ürünlerine, kahvaltılıklardan alkollü içeceklere bir çok ürün satışı yapılıyor. Girişimciler Ekomini bayilik açmak için hangi şartların arandığını, ne kadar maliyet gerektiğini, fiyatı ne kadar nasıl açılır ve bayilik sürecinin nasıl olduğunu merak ediyor. ekomini franchise bedeli için ne kadar para lazım açmanın aşamaları nedir ? Hazırlamış olduğumuz bu rehberde merak edilenleri cevaplamaya çalıştık.

“Ekomini Açmak İstiyorum” diyorsanız aklınızdaki soruları giderdikten sonra başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Uzman ekibin tarafınıza dönüş sağlamasının ardından aklınızdaki tüm soru işaretlerini giderim bayilik sürecini başlatabilirsiniz.

Ekomini Açmak İçin 5 Neden

Girişim yapmak isteyenler için Ekomini açmak için birçok neden bulunuyor. Bu nedenlerden en çok ilgi gören 5 nedeni sizler için sıraladık.

 1. Ekomini alışveriş yapacak olan tüm tüketicilere hitap eder.
 2. Gece geç saatlere kadar alışveriş yapılma imkanı sunar.
 3. Dekorasyonu hazır halde anahtar teslim bir market sunar.
 4. Girişimcinin yapacağı yatırım mağazada satılacak olan ürünlerle sınırlıdır.
 5. Dekorasyon ve altyapının tamamı Ekomini’ye aittir.

Yukarıdaki nedenler market açmak isteyenlerin ilgisini çektiğinden dolayı Ekomini bayiliği oldukça çok araştırılıyor.

Ekomini Bayilik Şartları Nelerdir?

Ekomini market açmayı düşünüyorsanız bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Kendi işinizin patronu olarak market açmak istiyorsanız ve aşağıdaki şartları karşılayabilecekseniz başvuruda bulunabilirsiniz.

 • Ekomini market için 30 – 100 m2 büyüklükte bir dükkana ihtiyaç vardır.
 • Açılacak olan Ekomini market haftanın 7 günü saat 00:00’a kadar açık kalmalıdır.
 • Ekomini market açacak olan kişinin market işleteceği konusunda bilinçli olması gerekiyor.
 • Belirlenen ürünlerin markette bulundurulması gerekir.
 • Ekomini açılacak olan dükkanın Yapı kullanım belge bulunurluğu olması gerekmektedir. Yani market açılacak olan yer için iskan alınmış olmalı.
 • Ayrıca Ekomini açılacak olan yer için 100 metre mesafe yazısı alınmalıdır.

Ekomini Markette Satılan Ürünler

 • Gıda Ürünleri
 • Atıştırmalıklar
 • İçecekler
 • Alkollü İçecekler
 • Et
 • Süt ve Kahvaltılık
 • Sütlü Tatlı Dondurma
 • Temizlik ve Kişisel Bakım Malzemeleri

Ekomini marketlerde gıda ürünleri, temizlik ürünleri, kahvaltılıklar satıldığı gibi alkollü içecekler de satılmaktadır. Tekel bayi açmak isteyenler Ekomini başvurusunda bulunarak hem tekel ürünlerinin satışını hemde bir markette bulunması gereken diğer ürünlerin satışını gerçekleştirerek kazanç elde edebilir.

Ekomini Market Bayilik Süreci

“Ekomini Açmak İstiyorum” diyorsanız ilk olarak franchise başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurarak göndermelisiniz. Başvuru olumlu sonuçlanmasın ardından uzman ekip tarafınıza dönüş yaparak gerekli olan bilgilendirmeyi yapar. Lokasyon olarak kalabalık bir alanda açılacak olan 30 – 100 m2 arasındaki market ile kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Az masraf ile bol ürün çeşitliliği bulunan bir market açmak isteyenler Ekomini bayilik için başvuruda bulunabilirler.

 • Girişimci ruha sahip olan, market, şarküteri, tekel bayi ve büfe açmak isteyenler Ekomini marketi tercih edebilir.
 • Daha önceden ticaret yapmış olan ve perakende market işletmek isteyenler,
 • Açılacak olan Ekomini marketi hergün geç saatlere kadar işletebilecek olanlar,
 • Market için kurulacak olan bilgisayar sistemini aktif olarak kullanabilecekler Ekomini bayilik başvurusunda bulunabilirler.

İlginizi Çekebilir: Helvacı Ali Bayilik

Ekomini Market Açma Maliyeti

Ekomini market açma maliyeti ortalama bir market açma maliyeti kadardır diyebiliriz. 30 – 100 m2 büyüklükte bir dükkana ihtiyaç olduğu için dükkan kirası hariç ortalama 70.000 TL ile 150.000 TL arasında bir maliyeti bulunmaktadır. Ekomini market açmak isteyenin yapmış olduğu yatırım tutarı dükkanda satılacak olan ürünler içindir. Eğer açmak istediğiniz Ekomini kalabalık bir lokasyonda ve cadde üzerinde bulunuyorsa kira ücreti artacağından dolayı yatırım tutarınız artabilir.

Ekomini market açmak isteyenler başvuru formunu doldurduktan sonra uzman ekip tarafından bilgilendirilir. Ekomini market açmak istiyorum diyorsanız başvuru formunu doldurun ve ekibin size dönüşünü bekleyin. Anlaşma sağlanması halinde anahtar teslim marketin işletmecisi olursunuz.

Ekomini Market Ne Kadar Kazandırır?

Ekomini market satılan ürün sayısı ve çeşitliliğine göre bayiye kazanç sağlar. Kalabalık bir lokasyonda bulunan Ekomini marketin kazancı daha yüksek olacaktır. Hesaplamaları yaptıktan sonra kalabalık bir cadde veya sokakta market açmak daha mantıklı olacaktır. Çünkü market daha fazla ziyaret edileceği için satış o kadar yüksek olacaktır.

Bulunan bölgede alkol tüketimi fazla ise alkol satışı da fazla olacağı için kazanç artacaktır. Ancak alkol tüketimi az olan yerlerde satış az olacağı için kazanç diğer ürünlere bağlı kalacağından dolayı daha az olabilir. Tekel bayi açmak isteyenler Ekomini açarak hem tekel ürünleri hemde market ürünleri satışını gerçekleştirebilir.

Büyükşehirlerde ve alkol tüketiminin fazla olduğu lokasyonlarda açılacak olan Ekomini marketin geliri 20.000 TL civarındadır. Küçük şehirlerde bulunan Ekomini marketlerin ortalama aylık kazancı ise 10.000 TL ile 15.000 TL arasındadır. Belirtmiş olduğumuz kazanç tutarları tahminidir. Fazla satış yapan market daha fazla kazanır, az satış yapan market ise daha az kazandırır. Başvurudan sonra sizinle iletişime geçecek olan yetkililere kazanç hakkında aklınıza takılan soruları iletebilirsiniz.

Ekomini Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ekomini market bayiliği açmak isteyenler “Ekomini Açmak İstiyorum” sayfasında yer alan başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilirler.

 • 30 – 100 m2 büyüklükte bir dükkan bulunmasının ardından http://www.ekomini.com.tr/ekomini-acmak-istiyorum adresine gidilir.
 • Formda yer alan Adınız, Soyadınız, Telefon, E-Posta, İl Seçiniz, İlçe Seçiniz, Mesajınız alanları doldurulur.
 • Güvenlik Kodu girilerek Gönder butonuna tıklanarak başvuru tamamlanır.
 • Başvuru sonrasında size verilen Başvuru Numarasını kaydedin. Başvuru numarası ile daha sonra başvurunuzun durumunu sorgulayabilirsiniz.

Başvurunun tamamlanmasının ardından uzman ekip tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılır. Başvuru sorgulama sayfasından yapmış olduğunuz başvuruyu sorgulayabilirsiniz.

Ekomini Bayilik Yorumları

 • Ekomini açmaya karar verdiğim andan itibaren Ekominiden ciddi anlamda maddi ve manevi destek alıyorum. Bu yapıda bir marketi kendi imkanlarım ile açmak kolay olmayabilirdi. Farklı kişilerle sürekli iletişim halinde olduğum için aynı zamanda sosyalleşebildiğim bir yapı. Ekomini için yoğun mesai harcamak gerekiyor. Ekomini ben ve ailem için şuanda yaşam tarzı.
 • Ekomininin böyle çalışmalar yaptığını görünce biz de başvuru yaptık ve kabul edildi. Bizim için çok iyi oldu kaç yıldır Ekomini ile çalışıyoruz. Düzenli olarak müşteri temsilcisinin ilgilenmesi yalnız olmadığımızı hissediyor. Çeşitli ürünlerin bulunması büyük bir avantaj.
 • Uzun yıllardır Ekomini işletiyorum. İşimi geliştirmek istediğimde böyle bir teklifte bulundular ve dükkanımızı ayarladığımızda başladık. Kazancımız ve ürün çeşidimiz yükseldi. Biz böyle bir raf düzeni ve böyle bir sistemi yapamazdık. Kurumsallaşma ve büyüme hoşumuza gitti. Ekominiyi açtıktan sonra ürün çeşidi arttı ve müşterimizin isteklerini cevaplayabiliyoruz.

Ekomini bayilik yorumları Ekomini Youtube kanalında yayınlanan videolardan alınmıştır.

Ekomini Market Yorumları

 • Ekomini markette her çeşit ürün bulunduğundan dolayı girdiğim zaman bir çok ihtiyacımı karşılayarak çıkabiliyorum.
 • Alkollü içecekler ile diğer ürünler de satıldığı için ihtiyacım olan şeyleri bir arada bulabiliyorum. Tekel bayilerde genellikle sadece alkol olduğu için diğer ürünleri alamıyordum. Ancak ekomini markete giderek hem alkollü içecek hemde evim için temizlik malzemelerini temin edebiliyorum.
 • Şirin bir dekorasyona sahip olan Ekomini marketlerde alışveriş yapmayı çok seviyorum. Tekel bayiye girmeyi çoğu zaman istemiyordum ancak Ekominiye girince hem tekel ürünlerini hemde gıda ürünlerini alabildiğim için tercih ediyorum.

Ekomini İletişim

En Yakın Ekomini’yi Bulun sayfasından size en yakın olan marketi bulabilir adres ve telefon numarası gibi iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Buradaki linke tıkladıktan sonra İl ve İlçe seçimi yaparak lokasyonunuza en yakın olan Ekomini mağazalarını bulabilirsiniz.

Bayilik veren kurumsal firmalardan Ekomini Market için bayilik nasıl alınır, başvuru süreci ve maliyeti hakkında bilgi vermeye çalıştık. 2024 yılında girişim yapmak isteyenler Ekomini market bayiliğini araştırarak uygun görmeleri halinde başvurularını yapabilirler. En net bilgiye Ekomini başvurusundan sonra size dönecek olan uzman ekip tarafından ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu