Sorgulama

EGO Kart – Ankarakart Bakiye Sorgulama ve Yükleme 2023

EGO kart bakiye sorgulama işlemini internet üzerinden hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Ankarakart bakiye sorgulama işlemi sadece birkaç adımdan oluşmaktadır. Ego kartından kalan parayı nasıl öğrenebilirim ? EGO bakiye sorgulama ve yükleme işlemini adım adım anlattık. Bu içerik sayesinde ego kartımda ne kadar var içindeki kalan bakiye nedir diye düşünmenize gerek yok.

EGO kartta bakiye sorgulama işlemini online olarak hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Ankarakart bakiye sorgulama işlemi basit adımlardan oluşmaktadır. Bu yazıda EGO bakiye sorgulama ve yükleme işlemini adım adım anlattık.

Ankara’lı vatandaşların EGO kart olarak kullandığı Büyükşehir Belediyesine ait otobüs gibi ulaşım ve diğer işlemler için kullanılan kartın bakiye sorgulaması ve doldurulması nasıl yapılır? EGO kart hakkındaki bütün merak edilen sorulara özellikle bakiye sorgulama ve nasıl kullanılacağına dair bilgileri resimlerle birlikte yazımızda detaylıca anlattık.

Biliyorsunuz bütün şehirlerin ulaşım ağları artık belediyenin belirlemiş oldukları kartlar ile sağlanmaktadır. Bu kartların içerisine yüklenen para ile ulaşımının sağlanması belediyenin eski kağıt biletlerden kurtulmasını sağlamaktadır. Ulaşım kartlarını kullanırken içinde ne kadar bakiye kaldığını unuttuğumuzda sorgulamak istiyoruz. EGO kart bakiye sorgulama işlemi online olarak yapılabilmektedir.

EGO Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ankarakart yani diğer adıyla EGO Kart bakiye sorgulama işlemleri bir kaç farklı yöntem ile yapılabilmektedir. Ankarakart bakiye sorgulama işlemlerini belediyenin web sitesinden yapabileceğiniz gibi telefonla öğrenme imkanına sahipsinizdir.

Kredi ya da baka kartıyla kartınıza yükleme yapıp sorgulamalarınızı da gerçekleştirebilirsiniz.

Ego Kart bakiye sorgulama için ilk olarak üye kayıt formunu doldurarak sisteme kayıt olmalısınız. Sonrasında üye girişi yaparak sisteme giriş yapılır. AnkaraKart tanımlama adımından kart numarası ile hesaba yeni kart tanımlama yapılır. Ardından AnkaraKartlarım bölümüne gelerek sisteme eklenen kartın bakiyesinin ne kadar olduğu öğrenilebilir.

 • www.ankarakart.com.tr web sitesine giriş yapın.
 • Üst menüde yer alan “Üye Ol” butonuna tıklayın.
 • Üye Kayıt Formunu doldurarak sisteme kayıt olun.
 • “Üye Girişi” butonuna tıklayarak bilgileriniz ile sisteme giriş yapın.
 • AnkaraKart Tanımlama bölümünden hesabınıza kartı ekleyin.
 • Kart ekleme işleminin ardından AnkaraKartlarım yazısına tıklayarak bakiye sorgulama yapabilirsiniz.

Ankarakart bakiye sorgulama için;

 • İnternetten bakiye sorgulama
 • Mobil uygulamadan bakiye sorgulama
 • Çağrı merkezinden sorgulama

Bu yöntemlerin nasıl kullanılacağına dair yöntemleri aşağıda sizlere anlattık.

Ankarakart İnternetten Bakiye Bakiye Sorgulama

Ankarakart cepte bakiye sorgulama işlemi www.ankarakart.com.tr web sitesinden gerçekleştirilebilmektedir. Ankara Kart bakiye sorgulama işlemi için AnkaraKart web sitesine giriş yaptıktan sonra aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

 • www.ankarakart.com.tr adresinden AnkaraKart web sitesine giriş yapılır.
 • Sayfanın sağ üst kısmında yer alan “Üye Girişi” seçeneğine tıklanır. Üyeliği bulunmayanlar “ÜYE KAYIT FORMU” doldurarak üye olabilir.
 • EGO Kart üyeliği ile sisteme giriş yapılır.
 • Açılan sayfada “Bakiye Yükleme ve Sorgulama” yazısını göreceksiniz.
 • Buradan AnkaraKart numarası ile bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Ankarakart üyeliğinize EGO Kartınızı da tanımlarsanız bu siteye her girişte kart numaranızı girmek durumunda kalmazsınız.

Mobil Uygulama İle AnkaraKart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

AnkaraKart mobil uygulaması ile hesabınızdaki bakiyeyi görebilir, karta para yükleyebilir ve ayrıca alışverişlerinizi bu kart ile yapabilirsiniz. Ankara’da bulunan hat ve durakları mobil uygulama üzerinden görebilirsiniz.

İki farklı uygulaması bulanan;

 1. Ankara Büyükşehir Belediyesi uygulaması,
 2. Ankarakart Mobil Uygulaması

yöntemlerinden her hangi birisini telefonunuza indirerek ankarakart ile ilgili bütün edinmek istediğiniz bilgi ve işlemleri halledebilirsiniz.

Sadece bir defa giriş yaptıktan sonra sürekli elinizin altında olacak bu uygulamayı kullanmanızı kesinlikle tavsiye ediyorum. Bu sayede bakiye yükleme, bakiye sorgulama ve diğer bütün avantajlardan haberdar olabilirsiniz. Ayrıca bunlara ulaşabilmek için internet sitesine tekrar tekrar girmeden sadece bir tuşla istediğiniz bilgileri edinmek oldukça kolaylık sağlayacaktır. Oldukça güvenilir olan bu uygulamayı indirirken sağlayıcının Ankara Büyükşehir Belediyesi olduğuna dikkat ediniz.

AnkaraKart & N Kolay Ankara uygulaması ile hesabınızdaki bakiyeyi sorgulayabilir ve kartınıza bakiye yükleyebilirsiniz.

AnkaraKart Mobil Uygulaması: App StoreGoogle Play

Çağrı Merkezinden EGO Kartı Bakiye Sorgulama

EGO kartı ile ilgili bakiye sorgulama işlemlerini yukarıda ki yöntemlerin haricinde birde çağrı merkezi vasıtasıyla yapabilirsiniz.

Çağrı merkezinden EGO Kart bakiye sorgulama işlemini yapabilmeniz için aramanız gerek numara ise 0(850) 724 80 50 ‘dir. Bu numara ile bakiye işlemlerinin haricinde otobüs nerede, hat bilgisi gibi diğer detayları da öğrenebilirsiniz.

AnkaraKart Nereden ve Nasıl Alınır?

Büyükşehir Belediyesi’nin merkezlerinden Ankarakart sahibi olabilirsiniz. Yukarıda verdiğimiz internet siteleri üzerinden online randevu alarak ulaşım kartına sahip olabileceğiniz gibi üyelik iptali gibi işlemleri de şehrin farklı yerlerinde ki işlem merkezlerinde de bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Ankarakart alabileceğiniz ve dolumu yapabileceğiniz yerler;

 1. Kızılay Kart İşlem Merkezi
 2. Beşevler Kart İşlem Merkezi
 3. EGO İşlem Merkezi
 4. Dikimevi Mobil İşlem Merkezi
 5. Akköprü İşlem Merkezi

Ankarakart Ulaşım Ücretleri

Bakiye sorgulama ve yükleme işlemlerini öğrendikten sonra gideceğiniz yere ne kadar ücret ödeyeceğinizi merak ediyorsanız aşağıdaki tablodan Ankarakart yani EGO Kart ücretleri ile ilgili bilgileri edinebilirsiniz.

EGO kartın avantajını bu tablodan da kolaylıkla farkedeceksiniz çünkü tek kullanımlık kartlar daha pahalı ve aktarma ücretleri bulunmamaktadır. 65 yaşının üzerindeki 300.000 kişi ise bu kart sayesinde ücretsiz ulaşımdan faydalanmaktadır.

Ankara Şehir İçi Yolcu Taşıma Ücretleri;

AnkaraKart Ulaşım Ücretleri

Ankara Kart Bakiye Sorgulama SMS

Ankarakart bakiye sorgulama SMS ile yapmak yerine Mobil uygulama ve internet sitesini tercih edebilirsiniz. Şu an için bakiye sorgulama için bilinen herhangi bir SMS numarası bulunmamaktadır. Mobil uygulamayı cep telefonunuza indirerek veya web sitesine giriş yaptıktan sonra üye kayıt formunu doldurup üye girişi yaparak AnkaraKart’ınızı sisteme ekleyebilirsiniz. Ankara kart bakiye sorgulama işlemini sadece dakikalar içerisinde yapabilmek için kartı sisteme eklemek yeterli olacaktır. Bundan sonra üye girişi yaparak eklenen kartın bakiyesinin ne kadar olduğunu görebilir ve bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu