Maddi Destek

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Yardımı Nasıl Alabilirim? 2024

Edirnekapı sosyal hizmetler yardımı başvurusu ve başvuru sorgulama ve formu ile ilgili hazırlanmış bilgilendirici rehber.

İstanbul’da yaşayan vatandaşlar mağduriyetlerini Edirnekapı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bildirerek yardım talebinde bulunabilirler.

İstanbul’da yaşayan vatandaşların ekonomik veya sosyal sıkıntı yaşamaları durumunda, geçinme imkanı bulunmuyorsa kişilere ve ailelere sosyal destek hizmeti sağlanmaktadır. Başvuruda bulunan vatandaşlar evlerinde ziyaret edilir. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi imkanları çerçeversinde imkanlar giderilmeye çalışılıyor.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Sosyal Yardım Birimine, bizzat başvuran ailelerin tespitleri yapılarak yardım yapılacak olan ailelere yardımları yapılmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yardımları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü aracılığıyla ihtiyacı olan vatandaşlara yardım yapıyor. Yapılan yardımlar;

  • Sosyal Yardım Kartı İstanbul Kart: Bu kart sayesinde vatandaşlar ihtiyaçlarını belediyenin anlaşmış olduğu marketlerden giderebiliyor.
  • Nakdi Yardım (Para Yardımı): Para yardımı çıkan ailelere belediye tarafından nakdi yardım yapılır.
  • Göç Yardımı: İstanbul’a çeşitli nedenlerle göç eden vatandaşların geri dönüşleri için yapılan yardımdır.
  • Eğitim Yardımı: İstanbul’da eğitim gören ilkokul, ortaokul, lise ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğrenim gören Engelli, şehit çocuğu, yetim, öksüz, öğrencilere durumlarını belgelendirmek şartıyla yılda sadece bir defa olmak üzere para yardımı yapılır.

İBB Sosyal Yardım sayfasından İstanbul Büyükşehir Belediyesinin vermiş olduğu yardımlara göz atabilir, nasıl başvurabileceğinizi ve başvuru sorgulamayı öğrenebilirsiniz.

Edirnekapı Sosyal Hizmetler
Ayni ve Nakdi Yardımlar

Edirnekapı Sosyal Hizmetler Para Yardımı

Para yardımı Sosyal Yardım Birimine, başvuran kişilerin kayıtları alınır. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü personelleri tarafından değerlendirmeye alınan ailelere yardım kararı çıktığı zaman yardımlar yapılmaktadır.

Eğer ihtiyacınız varsa İBB Sosyal Yardım Edirnekapı birimine bizzat başvuruda bulunarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Yardım Başvuru Sonucu Sorgulama

İBB yardım başvurusunda bulunduktan sonra sorgulama işlemini internet üzerinden yapabilirsiniz. Yardım sonucu sorgulama işlemleri için;

Edirnekapı sosyal hizmetler nerede diye aşağıda detaylıca anlattık.

Edirnekapı Sosyal Yardımlaşma Telefon Numarası ve İletişim Bilgileri

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü 2024 Yılında İletişim Bilgileri Aşağıdaki Gibidir.

Topçular Mah. Beylerbeyi Cad. Bostanaralığı Sk. (İETT Garaj Yanı) Eyüp – İstanbul

Tel: 0212 449 74 00
Fax: 0212 449 74 20

ALO 144 sosyal yardım hattını arayarak sosyal yardımlar hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Yoksulsanız ayni ve nakdi yardıma ihtiyacınız varsa sosyal yardımlar müşteri hizmetleri size ayrıntılı bilgiyi verecektir. Ayrıca il veya ilçenizde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına uğrayarak faydalanabileceğiniz yardımları ve nasıl başvuruda bulunabileceğinizi sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

54 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu