Kadın

Düğümlü yollar örgü modeli anlatımlı yapılışı

Bu güzel örülmesi çok zevkli ve çok kolay olan örgü modeli ile bayan yelekleri, bebek yelekleri ve çocuk hırkası dahil bir çok örgüler örebilirsiniz.

Ev hanımlarının her zaman aklında “ne yapabilirim, ne üretebilirim?” sorusu vardır. Özellikle çalışmayan ve evine ek gelir olarak yardımcı olmak isteyen her bayanın yapabileceği işler mevcuttur. Bu işlerden birisi de tığ işleri çeşitleridir. Ayrıca tığ işinden hiç anlamıyor olsanız dahi internetten konuyla alakalı pek çok eğitici içeriğe ulaşabilir tığ oyası modelleri, yazma oyaları, havlu kenarları gibi tığ işiyle yapılan el işleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Her anne adayının çocuğuna istediği her oyuncağı örebilme mutluluğunu bir düşünün. Örgü ile harika oyuncaklar yaratabilirsiniz! Yaratacağınız eser bir araba, top, bebek ve hatta yeni doğan çocuğunuza çıngırak bile olabilir. Hem yıkanabilen hem de sağlıklı oyuncaklar olan bu tığ işleri çocuklarınız için de mutluluk kaynağı olacaktır.

Amigurumi oyuncakları tasarlayarak maddi bir kazanç elde etmeniz de mümkündür. Öncelikle Amigurumi örmeye başlamak için gerekli olan malzemeleri temin etmek gerekir. Bu malzemeler başlıca tığ, makas, iğne seti, elyaf, kilitli gözler ve tabii ki doğal rengârenk pamuk iplerimiz. Bütün bu malzemelerimizi ortalama bir fiyata rahatlıkla ve her yerden tedarik edebilirsiniz. Sizlerde tığ işinden amigurumi oyuncaklar yaratarak ailenize ek gelir sağlayabilir, kendinize bir hobi edinebilir, çocuğuna bir arkadaş hediye edebilirsiniz. Bunların yanında çeşitli tığ oyası ile de çeşitli ürünler ortaya çıkarabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu