Teknoloji

Dinleterek Şarkı Bulma PC & Telefon (Online Müzik Bulma) 2022

Dinleterek şarkı bulma işlemini PC ve telefonlarınızdan online olarak yapabilirsiniz. Beğendiğiniz müzik adını bulmak istiyorsanız bir kaç saniye dinletmeniz yeterli olacak. Siz de instagramda videodaki dinlediğim müzikten şarkı ismi nasıl bulacağım diye düşünüyorsanız sizler için melodiden ya da sesle şarkı bulucu programı paylaştık.

Bir ortamda müzik çaldığında hoşunuza gittiyse ve hangi şarkı olduğunu öğrenmek istiyorsanız bir kaç saniye dinleterek adını ve kimin söylediğini bulabilirsiniz. Cep telefonlarında uygulamalar sayesinde duyduğunuz şarkıları bulmak mümkün. PC bilgisayardan ise online olarak dinleterek şarkıyı bulabilirsiniz. Genellikle radyo dinlerken, dizi veya film izlerken hoşunuza giden şarkılara denk gelirsiniz. Hoşunuza giden şarkıyı ilk olarak internete girip sözlerini araştırarak bulmaya çalışırsınız. Fakat hiç uğraşmadan online olarak veya uygulamalar sayesinde PC ve telefondan online olarak şarkı bulma uygulamaları işinizi fazlasıyla görecektir.

Shazam

En popüler şarkı bulma uygulaması olan Shazam bir çok özelliğe sahiptir. Şarkı bir kaç saniye dinletildikten sonra şarkının adı, şarkıcının adı, şarkının sözleri bilgilerine ulaşılır. Ayrıca müzik bulunduğu zaman Youtube Music ile şarkının videosunu izlemek de mümkün oluyor. Android ve iOS marketlerden indirilebilen Shazam uygulamasının web sürümü de mevcut. Telefonlardan dinleterek şarkı bulmak bu uygulama ile çok kolay olduğu gibi bilgisayarda da programsız online şarkı bulma mümkün!

SoundHound

blank

SoundHound uygulamasının en güzel özelliği şarkının melodisini mırıldanarak öğrenmek mümkün. Shazam uygulaması kadar popüler bir uygulama olmasa da kendine özgü özellikleri ile bir çok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Android ve iOS marketlerden uygulamayı cep telefonunuza indirerek sesten müzik bulma işlemini bu programla halledebilirsiniz.

Google Asistan

blank

Google Asistan telefonunuzda sesten müzik bulmaya yardımcı olur. Google müzik tanıma özelliği sayesinde radyoda, dizide ve filmde duymuş olduğunuz şarkıyı dinleterek adını ve kim ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

 • Android telefonunuzun ana ekran düğmesine basılı tutun.
 • Ekran açıldığı zaman asistana “Bu şarkının adı nedir?” diye sorun.
 • Mikrofon açıldığında bulmak istediğiniz şarkıyı çalın, mırıldanın veya şarkıyı söyleyin.
 • Google Asistan dinlettiğiniz müziği bulacaktır.

Dinleterek Şarkı Bulma PC

Dinleterek şarkı bulma PC online olarak web siteleri üzerinden yapılabilmektedir. Şarkı bulma sitesine giriş yaptıktan sonra bilgisayarınızın mikrofonunun açık olması gerekli. Siteden ses dinlemeyi başlattıktan sonra mobil uygulamarda olduğu gibi sistem şarkıyı dinler ve hangi şarkı olduğunu bulur. Müzik bulma pc programsız olarak sizler için sadece 2 site önereceğiz. Çünkü bu 2 siteyi kullandıktan sonra başka hiç bir siteye ihtiyaç duymayacaksınız. Eğer mikrofonunuz düzgün çalışıyorsa müziği dinletmenizden saniyeler sonra şarkının adını bulabileceksiniz. Tabiki de Shazam uygulaması ve SoundHound uygulamasının Midomi sitesinden bahsediyorum. Cep telefonlarından şarkı dinletilerek bulunduğu gibi web sitesinden de şarkıyı dinleterek bulmak çok kolay.

Shazam ile Online Müzik Bulma (PC)

En çok kullanılan müzik bulma uygulaması Shazam’dır. Bu uygulamayı cep telefonlarınız dışında bilgisayarınızda da web sitesi sayesinde kullanabilirsiniz. Shazam ile ortamda çalan şarkının adını PC ile online olarak bulabilirsiniz. Mobil uygulamada olduğu gibi müziği bir kaç saniye dinleterek şarkının adını ve kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

 • İlk olarak https://www.shazam.com/tr web sitesine girin.
 • Daha sonra “Shazam’lamak için tıkla” yazısının altında bulan butona tıklayın.
 • Shazam bir kaç saniye çalan şarkıyı dinleyip arayacaktır.
 • Şarkı bulunduğu zaman adı ve kime ait olduğu bilgileri karşınıza çıkacaktır.

Şarkı Bulma Sitesi Midomi ile Programsız Müzik Bulma (PC)

SoundHound uygulamasının web sitesi olan Midomi ile dinleterek şarkı bulma çok kolay. Bulmak istediğiniz şarkıyı bir kaç saniye dinletmeniz yeterli gelecek. Web sitesine giriş yaptığınız zaman mikrofonunuzun çalıştığına dikkat edin. Eğer mikrofonunuz düzgün çalışıyorsa şarkıyı çalmaya başladığınız zaman saniyeler sonra adına ulaşabileceksiniz.

 • https://www.midomi.com/ web sitesine giriş yapın.
 • Butona bastıktan sonra şarkıyı dinletmeye başlatın.
 • Sistem saniyeler içerisinde şarkının adını ve kime ait olduğunu gösterecektir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu