Hayvanlar

Deve Kuşu Yumurtası Fiyatı ve Deve Kuşu Fiyatları 2023

Deve kuşu yumurtası fiyatı, satanlar örümcek uzaklaştırmak isteyenler için, zengin protein kaynağından faydalanmak isteyenler ve dekoratif olarak kullanmak isteyenler tarafından merak ediliyor. Yumurtasını alabileceğiniz gibi deve kuşu yavru iken de alabilirsiniz.

Deve kuşu, uçamayan kuş türlerindendir. Uzun boyna ve bacaklara sahip olan deve kuşlarının boyları ortalama 1,8 – 2,75 metre arasındadır. Yetişkin bir deve kuşunun ağırlığı ise 63 – 130 kg arasındadır. Saatte 97,5 km hızla koşabilme yeteneğine sahiptir. Ülkemizde her ne kadar tüketilmesi az olsa da protein bakımından zengin olan deve kuşu yumurtası bir çok kişi tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor.

Deve Kuşu Yumurtası Nerede Satılır

Bir deve kuşu yumurtası 25 tane tavuk yumurtasına eşittir. Hem yumurtası hem de eti oldukça lezzetlidir. Sağlığa olan faydaları ise saymakla bitmez. Kalpten, tansiyona, kemik erimesinden, antioksidan etkisine kadar bir çok faydası bulunmaktadır.

Ülkemizde sadece bir kaç ilde bulunan deve kuşu çiftliklerinde, deve kuşu yetiştirme ve yumurta üretimi yapılmaktadır. Bu çiftlikte yetişen deve kuşu yumurtaları gerek internet siteleri, gerekse instagram sayfalarında satılıyor. Ayrıca büyük şarküterilerde de deve kuşu yumurtası bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Mavi Yumurta Fiyatı

Deve Kuşu Yumurtası Fiyatı Ne Kadar? 2023

 • Kırşehir, Çanakkale, Tekirdağ, Ankara, ve Bursa gibi şehirlerde deve kuşu yetiştiriciliği yapılan çiftliklerde üretilen deve kuşu yumurtaları Instagram hesaplarında, internet sitelerinde ve organik ürün satışı yapılan marketlerde satılıyor.
 • Deve kuşu yumurtasını satın alan tüketiciler genellikle evlerde ve kapalı mekanlarda örümcek ve haşere uzaklaştırmak özelliğinden dolayı satın alıyor.
 • Ülkemizde sadece bir kaç ilde deve kuşu yetiştiriciliği çiftliği olduğundan dolayı deve kuşu yumurtasına ulaşmak anlık olarak zor oluyor. Fakat deve kuşu yumurtası satın almak isteyenler internet sitesi aracılığı ile satın alabilirler.
 • Örümcek ve haşere uzaklaştırmak için satılan deve kuşu yumurtası ile, yemek için satılan deve kuşu yumurtası fiyatı ayrı oluyor.
 • Deve kuşu yumurtası ne kadar diye merak edenler var. Örümcek için satılan yumurtanın fiyatı farklı, yemek için satılan yumurtanın fiyatı farklı, dekorasyon olarak kullanılacak yumurtanın fiyatı ise farklıdır.
 • Deve kuşu yumurtası fiyatı 2023 yılında 200 TL ile 400 TL arasındadır. Tüketmek için satılan deve kuşu yumurtası fiyatı ise ortalama 150 TL’den satılmaktadır. Süs eşyası, dekorasyon ürünü olarak kullanılacak olan deve kuşu yumurtası ise 300 TL civarında satılıyor.
 • Deve kuşu yumurtası satın almak isterseniz Instagram hesabınızdan arama bölümüne “devekuşuyumurtası” etiketine giderek satış yapan çiftlikler veya şarküteriler ile iletişime geçebilirsiniz.
Deve Kuşu Yumurtası Satın Al

Deve Kuşu Yumurtasının Faydaları Nelerdir?

 • Örümceklerin ağ yapmasını engellemek ve haşerelerin uzaklaşmasını sağlamak için evlerde bulundurulur.
 • Deve kuşu yumurtasının en büyük özelliklerinden birisi de kolesterol içermemesidir. Kolesterol yüksekliği kalp damar yapısını bozduğundan dolayı, deve kuşu yumurtasında kolesterol olmadığı için kalp sağlığına iyi gelecektir.
 • Protein bakımından zengin bir besin olan deve kuşu yumurtası tüketenleri uzun süre tok tutar. Eski zamanlarda uzun yolculuklara çıkacak olanlar enerji kaybı yaşamaması için deve kuşu yumurtası tüketerek yola çıkarlarmış.
 • Deve kuşu yumurtasının kabukları sert ve dayanıklı bir yapıya sahip olduğundan dolayı süs eşyası ve takı yapımında kullanılmaktadır.
 • Kalsiyum zenginliğinden dolayı  kemiklerin ve dişlerin güçlenmesine yardımcı olur.
 • İçerisinde tuz yani diğer bir deyişle sodyum bulunmadığı için hipertansiyon hastaları gönül rahatlığı ile tüketebilir.
 • Deve kuşu yumurtasının faydaları arasındaki en önemli özellik ise antioksidan özelliğinin olmasıdır. Zararlı maddelere karşı vücudun korunmasını sağlayan antioksidan özelliği sayesinde tükletilmesi sağlık için oldukça faydalıdır.
Deve Kuşu Yumurtası

Deve Kuşu Yumurtası Yenir Mi?

Tadı tavuk yumurtasıyla aynı olan deve kuşu yumurtası dünyada bulunan en büyük yumurta ve protein açısından en zengin yumurtadır. Uzun süre tok tutma özelliği olduğundan dolayı eskiden uzun yola çıkacak olanlar deve kuşu yumurtası tüketerek yola çıkarlarmış. Kolesterol içermediğinden dolayı kalp ve damar sağlığına faydalı olduğu bilinir. İçerisinde sodyum bulunmadığı için de tansiyon hastalarının tüketmesi uygundur. Kalsiyum açısından zengin olan deve kuşu yumurtası kemik ve diş sağlığına da iyi gelir. Deve kuşu yumurtası tavuk yumurtası gibi yenilebilir.

Deve kuşu yumurtası yemenin herhangi bir zararı olmadığı ve bir çok faydası olduğunu söyleyebiliriz. Tavuk yumurtasının kullanıldığı her alanda kullanılabilir. Ancak tanesi 2 kilogram civarında olduğu için bir kişinin tek başına tüketmesi mümkün değildir. Kabuğu çok kalın ve sert olduğundan dolayı yumurtayı kırmak için sert bir cisim gerekebilir.

Deve Kuşu Yumurtası Nerede Satılır?

Deve kuşu yumurtası satın alabileceğiniz her ne kadar çok yer bulunmasa da aşağıdaki yerlerden satın alabilirsiniz.

 • Sahibinden sitesinin arma kısmına deve kuşu yumurtası yazarak satış yapan kişilerle iletişime geçebilirsiniz.
 • Alışveriş sitelerinin çoğunda ve organik ürün satışı yapan web sitelerde deve kuşu yumurtası satın alabilirsiniz.
 • Instagram hesabından deve kuşu yumurtası satışı yapan hesaplarla iletişime geçerek satın alabilirsi

Deve Kuşu Fiyatları 2023

Deve kuşu satın alarak gerek etinden gerekse yumurtasından faydalanmak isteyenler sahibinden sitesi gibi siteleri inceleyebilirler.

İncelediğimizde deve kuşu fiyatları şöyledir;

 • 6 Aylık deve kuşu 5.000 TL
 • Satılık çift deve kuşu 10.000 TL
 • 3 aylık deve kuşu 3.500 TL
 • 2 aylık deve kuşu 2.000 TL
 • Deve kuşu damızlık erkek fiyatı: 12.500 TL

Ortalama 6 aylık deve kuşu fiyatı 5.000 TL fiyata satılmaktadır. Deve kuşu yavrusu kaç liraya satılır nereden sipariş edilir bulamadık bilginiz varsa yorumlarda bizimle paylaşırsanız seviniriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu