Sağlık

Bezmialem Randevu Alma ve Muayene Ücretleri Hakkında Bilgi

Halk arasında Vakıf Gureba Hastanesi olarak da bilinen Bezmialem Hastanesi için randevu alma, randevu iptali nasıl yapılır ve muayene ücretleri ssk geçerli mi randevusuz gidilir mi röntgen çektirmek tahliller ücretli mi ve fiyatları hakkında bilgileri detaylarıyla yazdık.

Bünyesinde 5 farklı hastane bulunduran ve Osmanlı döneminde kurulmuş olan Bezmialem hastanesi Vakıf Gureba olarak bilinen merkez hastanenin yanı sıra;

 1. Eyüp Ek Hizmet Binası,
 2. Fatih Ek Hizmet Binası,
 3. Diş Hastanesi ve
 4. Bezmialem Dragos Hastanesi gibi ek hizmet binaları da vardır.

bütün bu hastanelerden hizmet alabilmek için tek randevu sistemini kullanabilirsiniz.

Bezmialem Hastanesinden Nasıl Randevu Alınır?

Hastanenin online randevu sistemi vardır. Bu sisteme ulaşmak için aşağıdaki linke tıklamalısınız:

https://randevu.bezmialemhastanesi.com

Linke tıkladıktan sonra ilgili bilgileri girerek online randevu al seçeneği ile işleminizi tamamlayabilirsiniz.

 1. Açılan sayfada hastane seçenekleri karşınıza çıkacaktır. Bu hastaneler arasında bulunan Bezmialem Tıp Fakültesi Hastanesi, Bezmialem Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi, Dragos Hastanesi (Anadolu Yakası – Maltepe), Fatih Ek Hizmet Binası ve Eyüp Sultan Ek Hizmet Binası seçeneklerinden birine basın.
 2. En çok tercih edilen hastane binası olan Fatih Ek Hizmet Binası için Online randevu alacaksanız “Fatih Ek Hizmet Binası” seçeneğine tıklamalısınız.
 3. Bu işlemler sonucunda hastane tercihinizi yapmayı tamamlayıp,
 4. Karşınıza çıkan ekranda randevu ücretleri, randevu saatleri ve doktor seçimi ile ilgili bilgileri dikkatlice okuyup ona göre tercih yapmalısınız.
 5. Bu sayfa online randevu sistemi açısından oldukça önemlidir çünkü doktor seçimi yaparken profesör, doçent, uzman ya da mesai dışı gibi muayene ücreti farklılıkları bulunmaktadır.
 6. Ayrıca Dragos Hastanesi’ni seçtiğinizde Rejeneratif Tıp Merkezi’nde ücretsiz ön muayene yapıldığını göreceksiniz.
 7. Bu sayfayı okuduktan sonra sayfanın altında bulunan “Devam” butonuna basın.
 8. Açılan ekranda randevu almak istediğiniz bölümler listelenir. Bölümü seçtikten sonra doktorunuzu seçmeniz için ayrı bir sayfa açılır.
 9. Burada listelenen doktorlardan tarihi ve saati size uyan bir doktoru seçebilirsiniz.
 10. Saat ve tarih seçiminizi yaptıktan sonra sizden T.C. Kimlik numaranızı ve ekrandaki güvenlik kodunu girmeniz istenir.
 11. Bu bilgileri de yazdıktan sonra “Gönder” butonuna basın ve işlemi tamamlayın.

Aynı zamanda Bezmialem Tıp Fakültesi Hastanesi randevu sistemi olarak kullanabileceğiniz bir de telefon numarası bulunmaktadır.

İlgili hastanelerin telefon numaralarını aşağıda listeledik:

 1. Bezmialem Tıp Fakültesi Hastanesi randevu telefon numarası: 0212 453 0 453’tür. 
 2. Bezmialem Dragos Hastanesi randevu telefonu 0212 453 0 453 ya da 0216 251 65 65 numaralı hatlardır.
 3. Bezmialem Diş Hastanesi randevu telefonu ise 0212 453 0 453 ya da 0212 453 18 50’dir.

Bezmialem Hastanesinden Aldığımız Randevu Nasıl İptal Edilir?

Hastaneden aldığınız randevuyu herhangi bir olumsuzluk sonucunda iptal etmek istiyor olabilirsiniz. Bu konuda bir kısıtlama bulunmadığını hatırlatmak istiyorum.

Eğer oluşturduğunuz randevuyu iptal etmek istiyorsanız yine “online ya da telefon” yoluyla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Online Olarak Bezmialem Hastanesi Randevu İptali

 1. Bezmialem Hastanesi’nin internet sitesine girdikten sonra randevu alır gibi “Online Randevu Al” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
 2. Karşımıza çıkacak olan ekranda hastane seçimi yapmadan sayfanın en altına gelerek “Randevu Sorgulama İptal” seçeneğine tıklayın.
 3. Bu tıklama sonucunda karşımıza çıkacak olan ekranda “Randevu kodu ile” ya da “SMS ile doğrulama” seçeneklerinden birini seçmemiz gerekmektedir.
 4. “SMS ile doğrulama”yı seçmemiz halinde randevu aldığımız kişinin T.C. Kimlik numarasının yanı sıra baba adı ve doğum tarihi bilgilerini de girmemiz gerekecektir.
 5. Yine “Randevu kodu ile doğrulama” seçeneğinde de aynı bilgilere ek olarak randevu kodunu da girmeniz gerekecektir.
 6. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru yazarak ekrandaki güvenlik kodunu da girmemiz gerekiyor.
 7. İşlemleri tamamlayıp “Devam” butonuna basın. Gelen ekranda almış olduğunuz randevular görüntülenir. Bu randevulardan hangisini iptal etmek istiyorsanız seçerek “İptal” butonuna basmanız yeterlidir.

Telefon İle Bezmialem Randevu İptali

Telefonla Bezmialem Hastanesi müşteri temsilcisine bağlanıp oluşturduğunuz randevuyu iptal edebilirsiniz.

 Bezmialem randevu iptal telefon numarası 0212 453 0 453 numaralı hattır.

Aile hekimine gidip yaptırmış olduğunuz tahlil sonuçlarını labim sayfasından öğrenebilirsiniz.

Bezmialem Hastanesi Muayene ve Doktor Ücretleri Ne Kadardır?

Osmanlı döneminde kurulan hastane daha sonrasında da cumhuriyetin ilk yıllarında kendisine görev edindiği hizmet anlayışı olan kimsesiz, sosyal güvencesiz hastaları ücretsiz tedavi etme geleneği ve misyonunu değişen şartlar ve sistem nedeniyle güncellemek durumunda kalmıştır.

Bezmialem hastanesi başarılı doktorları ve tedavi seçenekleri ile bir çok insanın hastalığına şifa bulduğu ve bulmak istediği bir kuruluştur.

Hastanenin bünyesinde bulunana olanakların çeşitliliği ve bir çok faydası bazı şartları yerine getirmeden tedavi olmanızı olanaksız kılmaktadır.

Buna örnek olarak verilecek en net cevap yeşil kartlı hastaların bir devlet hastanesinden sevk almadan hastanede tedavi olabilmeleri mümkün değildir.

Hastane SGK’nın karşıladığı masrafların haricinde bazı ek ücretler talep etmektedir. MR, Tomogragi ve Doppler uygulamalarını yaptırmanız gerekiyorsa hastane farkını ödeyerek bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun haricinde 2024 yılının güncel doktor farkları ve ödemelerini aşağıdaki başlıklardan öğrenebilirsiniz:

Bezmialem Hastanesi Tıp Fakültesi 2024 Ücretleri

Randevu saatine ve doktorun derecesine göre muayene ücretlerinde değişiklik olduğunu bilmelisiniz. Hastaneden muayene ücretlerinin ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bezmialem Hastanesi Kardiyoloji Bölümü Doktorları Muayene ücreti

 1. Kardiyoloji bölümü profesörler, Doçentler ve uzman doktorlar için farklı ücretler çıkar. Muayene ücreti SGK ile anlaşmalı olduğu için yasal oranlarda fark ücreti alınır.

Bezmialem Dragos Hastanesi Muayene Ücretleri

Bezmialem Dragos Hastanesi muayene ücretlerini öğrenmenin en kolay yolu hastaneden öğrenmektir. Dışarıdan öğreneceğiniz ücretler gerçeği yansıtmayabilir.

2024 Yılı Eyüp Ek Hizmet Binası Muayene Ücretleri

 1. Eyüp muayene ücretleri farkları Kardiyoloji Bölümü’nde Doçent doktorlar için farklı,
 2. Uzman doktorlar için farklı,
 3. Diyetisyen muayene ücreti farklı çıkmaktadır. Mesai dışı muayenelerde
 4. Profesörler için farklı, Doçent doktorlar için farklı, Uzman ve Yardımcı Doçent doktorlar için farklı muayene ücreti çıkar.

İlgili hastanede muayene olduktan sonra Bezmialem Tahlil sonuçlarınızı nasıl öğreneceğinizi bilmiyorsanız yazının üzerine tıklayarak bu sonuçları da sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu