Sorgulama

Başkent Kart Bakiye Sorgulama ve Yardım Sorgulama 2024

Başkent Kart bakiye sorgulama ve sosyal yardım kartı sorgulama Başkent Mobil uygulamasından yapılabilmektedir. Başkent Mobil uygulamasını cep telefonunuza indirdikten sonra aşağıdaki adımları uygulayarak bakiye sorgulaması para yattı mı öğrenilir kart limiti sorma yapabilirsiniz hesap içinde olan bakiyeyi sorgulama yapamıyorum diyorsanız vereceğimiz bilgiler size göre.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin hizmete aldığı Başkent Kart Alışveriş, Temassız Ödeme, Akaryakıt, Para Çekme ve Fatura Ödeme gibi işlemlerde kullanılabilir. Başkent Kart Başvuru Formunu Başkent Mobil üzerinden ve web sitesinden doldurup ön başvuru yaparak kart sahibi olabilirsiniz. Mastercard alt yapısıyla hazırlanan Başkent Kart tüm dünyada kullanılabilir. Ayrıca sosyal yardımda bulunan kişilere de uygun görülmeleri taktirde Başkent Kart verilecek.

elediye tarafından yapılan sosyal yardımlar bu karta yüklenerek yapılacak. Vatandaşlar ise alışverişlerini istedikleri yerden yapabilecekler. İstedikleri marketten tütün ürünleri, bahis, ve kuyumcu dışındaki ihtiyaçlarını giderebilecekler.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım sayfasından belediyenin vermiş olduğu yardımlara göz atabilir, nasıl başvurabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Başkent Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • Yöntem #1: Başkent Kart satış noktalarına başvuru yaparak sahip olabilirsiniz.
 • Yöntem #2: Başkent Mobil uygulaması üzerinden veya baskentkart.com.tr/ adresinden ön başvuru yaparak sahip olabilirsiniz.
 • Yöntem #3: Sosyal yardım alabilmek için Başkent Kart başvurusu yapılacaksa sosyalhizmetler.ankara.bel.tr/ adresinden veya sosyal yardım başvuru merkezlerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Başkent Mobil Kayıt Olma ve Kart Ekleme

başkent kart bakiye sorgulama
Başkent Kart

Başken Kart bakiye sorgulama için ilk olarak Başkent Mobil uygulamasına kayıt olmanız ve ardından kartınızı sisteme eklemeniz gerekiyor. Uygulamaya nasıl kayıt olacağınızı ve Başkent Kart’ınızı sisteme nasıl ekleyeceğinizi adım adım tüm detaylarıyla anlattık.

 • Başkent Mobil uygulamasını Android için BURADAN, iOS için ise BURADAN indirin.
 • Menüden “Profil Bilgilerim” butonuna tıklayarak ilgili sayfaya gidin.
 • Sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde sisteme girerek “Bilgilerimi Güncelle” diyin.
 • Telefonunuza “ANKARABBLD”den gelen kodu girerek devam edin.
 • Başkent Mobil uygulamasını tekrar açarak ana menüden “Başkent Kart” butonuna tıklayın.
 • “Kayıt Ol” sekmesine tıklayarak Cep Numarası”nı yazdıktan sonra “Kod Gönder” diyerek doğrulama kodunu cep telefonunuza gönderin.
 • Doğrulama kodunu girdikten sonra “Onayla” butonuna basarak onaylayın.
 • 8 haneli sistem şifresi oluşturun. Sisteme cep telefon numaranız ve oluşturduğunuz 8 haneli şifre ile giriş yapacaksınız.
 • Sisteme giriş yaptıktan sonra “+ Kart Ekle” diyerek 16 haneli kart numarasını ve doğum tarihini girip “Kaydet” butonuna tıklayın.
 • Kaydedilen Başkent Kart “Tanımlı Kartlarım” alanında görüntülenecektir.
 • “Kart Detayı” ve “İşlem Özeti” bölümlerinde ayrıntılı olarak kart detaylarına bakabilirsiniz.

Başkent Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Başkent kart bakiyesini nasıl öğrenebilirim başkent kartta ne kadar para var başkent kart bakiye sorgulama nasıl yapabilirim ? Başkent Kart bakiye sorgulama yapabilmek için Başkent Mobil uygulamasının cep telefonunuza indirilmiş olması lazım. Uygulamayı cep telefonunuza ekledikten sonra Başkent Kart’ınızı uygulamaya ekleyerek bakiye ne zaman gelir bakiyesini sorgulayarak kartınızda ne kadar para olduğuna bakabilirsiniz.

İşte Adım Adım Başkent Kart Bakiye Sorgulama;

Adım 1: Başkent Mobil uygulamasına kartınızı ekleme işlemini yaptıktan sonra Ana menüden “Başkent Kart” butonuna tıklayın.

Adım 2: Cep telefonu numaranızı ve şifrenizi yazdıktan sonra “Giriş Yap” butonuna tıklayın.

Adım 3: “Tanımlı Kartlarım” alanından bakiyesine bakacağınız kartınıza tıklayın.

Adım 4: “Kart Detayı” bölümünden kartınızdaki bakiyeyi ve yardım parasının yatıp yatmadığını görebilirsiniz.

Başkent Kart Sosyal Yardım Kartı Bakiye Sorgulama

Başkent Kart yardım sorgulama işlemi Ankara Büyükşehir Belediyesi yardımlarından faydalanan vatandaşların en çok başvurduğu işlemlerden biridir. Peki başkent kart sosyal yardım bakiye sorgulama nasıl yapılır? Birlikte göz atalım.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yardımlarından faydalanan vatandaşlar için Başkent Kart yardım sorgulama işlemi önemli bir konu. Yardım parasının yatıp yatmadığını öğrenmek isteyen vatandaşların online olarak öğrenmeleri mümkün.

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları Başkent Kart ile ihtiyaç sahiplerine daha kolay ulaştırıyor. Sosyal yardımlar para olarak ihtiyaç sahiplerinin kartlarına yükleniyor. İhtiyaç sahipleri ise yüklenen limit kadar harcama yapabiliyor. Kredi kartı gibi kullanılabilen Başkent Kart POS cihazı olan tüm iş yerlerinde geçerli.

Başkent kart sosyal yardım kartı bakiye sorgulama;

Sosyal yardımlardan faydalanıyorsanız, başvurunuz onaylandıysa ve Başkent Kart’ınıza yatırılan sosyal yardım parasını Başkent Mobil uygulaması üzerinden sorgulayabilirsiniz.

 • Başkent Kart mobil uygulamasını indirin.
 • Profil bilgilerinizi doldurun.
 • Başkent Kart butonuna tıklayarak kullanıcı oluşturun.
 • Kartınızı tanıtın.
 • Tanımlı kartlarınızdan kartınızı seçerek “BAKİYE” alanından sosyal yardım bakiye sorgulaması yapabilirsiniz.

Eğer yardım hesabınıza yatmış ise burada görülecektir.

Sosyal Yardımlar: Diğer Aile Yardımı

Başkent Kart Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerli?

İhtiyaç sahibi vatandaşlar sosyal yardım olarak Başkent Kart aldıkları zaman alışverişlerini POS cihazı bulunan tüm marketlerde yapabilirler. Büyük market zincileri olan BİM, ŞOK, A101, MİGROS‘da dahil olmak üzere bir çok markette geçerlidir. Sadece POS cihazı ile alışveriş yapılmayan yerlerde geçmez.

Şifre Değişikliği Nasıl Yapılır?

Herhangi bir bankanın ATM’sine kartınızı sokarak şifre değiştirme işlemi yapabilirsiniz. Bunun dışında (“Başkent Cüzdan” kaydı oluşturduğunuz telefon numaranızla) Başkent 153 çağrı merkezini aradıktan sonra 5’i tuşlayıp Başkent Kart menüsüne giderek şifrenizi değiştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu