Sorgulama

Bankadan Satılık Araçlar Hacizli İcralık Araba Satışları 2024

Bankadan satılık araçları daha uygun fiyatlara alabilirsiniz. Bankalar borcunu ödeyemeyen kişilerin araçlarına haciz işlemi başlatır. İcralık olan araçlar ihale ile satışa çıkarılır. İhaleyi kazanan kişiler çok daha uygun fiyata arabayı alma fırsatını bulur. Halkbank, Ziraat Bankası, TEB, Vakıfbank, Denizbank gibi bir çok banka hacizli araç satışı yapmaktadır. Bankaların sattığı hacizlik otomobil piyasasını takip ederek otomobil sahibi olabilirsiniz. Bankalardan satılık araçları takip ederek ihale yöntemi ile istediğiniz arabayı daha uygun fiyata almayı deneyebilirsiniz.

Bankalara olan borcunu ödemeyen kişilerin bir süre sonra ipotek ettirmiş oldukları arabaya banka tarafından haciz koyulur. İcra ile alınan arabaları ise uygun fiyatlara ihale yöntemi ile satışa çıkarırlar. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Denizbank, Halkbank ve diğer bankalar ihale yöntemi ile icralık araba satışı yapmaktadır. Bankaların web sitelerinde icralık ara satışı hakkında ihaleler, verilen teklifler ve daha fazlasının bilgisi de veriliyor. Banka müşterisi iseniz bankadan icraya düşen 2. el araç alımları için sizlerde başvuruda bulunabilirsiniz.

İkinci El Araç Satan Bankalar

Türkiye’de bulunan bir çok banka banka hacizli araç satışı yapıyor. Bankalardan satılık araç satın almak istiyorsanız aşağıdaki bankaların paylaştığı icralık araçları takip edebilirsiniz. İkinci el araç satışı yapan bankaların listesi;

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • TEB
 • Denizbank
 • Halkbank

Bankadan Satılık Araçlar Nasıl Alınır?

Gelir durumu olmayan veya yeterli gelir belgesi olmayan kişilere bankalar ipotek yolu ile kredi vermektedir. Müşteri kredisini ödeyemediği zaman ipotek etmiş olduğu araç, arsa, iş yeri, konut gibi mal varlıklarına haciz yöntemi ile el koyar. Bankaya teminat olarak aracını gösteren kişiler borçlarını ödeyemedikleri zaman banka icraya başvurur. Haciz ile müşterinin elindeki arabaya el koyar. Daha sonra banka icra yolu ile almış olduğu araçları ihale ile satışa koyar.

Bankadan satılık araç almak isteyenlerin ihaleye katılması gerekmektedir. TEB’in ihaleye katılma şartlarını aşağıda paylaşıyoruz. Bu sadece size örnek vermek amacıyla paylaşılmıştır. Her bankanın ihale şartları farklı olabilir.

 • İhaleye katılacak olan kişinin kimlik kartı, ehliyet veya pasaportları
 • İhaleye başkasının anına katılacak olan kişinin noterde düzenlenmiş vekâletname vermesi gerekiyor.
 • Elektronik olarak internetten teklif verecek olan kişilerin kıymet takdirinin %20’si oranında teminat yatırması gerekmektedir.

Bankadan ihale ile satılan araçlara en yüksek teklifi veren aracı alır. İhaleyi kazanan kişinin ilanda belirtilen oranda KDV (%1 veya %18), tellaliye (%1) ve damga vergisi yatırması gerekmektedir. Aracın tescil işlemleri ise ihaleyi yapmış olan icra dairesince yapılmaktadır. İhaleye en yüksek teklifi verenin yatırmış olduğu %20 teminat içeride kalır ve kalan tutarı ödemek için icra müdürlüğü tarafından 7 gün süre verilir. İcra müdürlüğü ile iletişime geçildiği zaman detaylı bilgi verilmektedir. İhaleye katılan fakat ihale kalmayan kişinin yatırmış olduğu %20 teminat tutarı iade edilir.

Satış tarihinden itibaren 7 gün içerisinde kalan tutarı ödemek gerekiyor. Aracı iade almak üzere MTV borcu ödenebilir.KDV ve tellaliye bedelini ödeyip tescil yazısı aldıktan sonra teslim zabıt varakası ile birlikte araç teslim alınır. Bu kelimeler size bir karışık gelebilir. Fakat icra müdürlüğü size gereken bilgilendirmeyi yapacaktır. Araçlar, ihaleden 30 dakika önce dosyada belirlenen adreste alıcılara gösterilir. Araç hakkındaki tüm detayı o sırada öğrenebilirsiniz.

Bankadan Satılık Araç Alma Şartları ve İhaleye Kimler Katılabilir

 • TC vatandaşı olmak,
 • Teminat tutarını yatırmış olmak ve ihale saatinde belirten adreste bulunmak,
 • İhaleye şirket katılacak ise yetki belgesi (imza sirküleri ve şirket kaşesi.

Ziraat Bankası Araç Satış İhalesi

Ziraat Bankası araç satış ihalesi ile araçları satışa çıkarmaktadır. Satılan araçlara teklif verebilmek için Ziraat Bankası Şubesi’ne başvurularak araç muhammen bedelinin % 6’sını teminat olarak yatırmak gerekiyor. Ayrıca şubede düzenlenmiş olan Araç Satış Şartnamesi’ni imzalamak gerekli. Ziraat Bankası ihale ile araç satış sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Araç Satış İhalesi

Araç Satış İhalesine Başvuru Sırasında İstenecek Belgeler

 • Araç Satış Şartnamesi ve yatırılan teminatın dekontu,
 • Gerçek kişiler için nüfus cüzdan fotokopisi,
 • Şirket ise temsil eden kişinin temsil belgesi, temsile yetkili noterde düzenlenen imza sirküleri,

Kontrol ettiğimizde Ziraat Bankası’nın 1 tane araç satış ilanı bulunuyor.(14.03.2022)

MARKAMODELMODEL YILIİLMUHAMMEN BEDEL
RenaultMaster2011İstanbul130.000 TL

Ziraat Bankası Araç Satış İhalesine Nasıl Teklif Verilir?

Ziraat Bankası şubesi tarafından oluşturulan başvuru onaylandıktan sonra cep telefonu ve e-mail adresine sisteme giriş yapabilmek için şifre gönderilir. Kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapıp araçlara teklifte bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası araç satış sistemi hakkındaki sıkça sorulan sorular ve cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank Araç Satış İhalesi

Vakıfbank tarafından araç satış ihalesi düzenlenmektedir. Araçlara teklif verebilmek için VakıfBank Şubesi’ne başvurup, aracın muhammen
bedelinin %5’ini teminat olarak yatırmak gerekmektedir. Ayrıca banka tarafından düzenlenmiş olan Araç Satış Şartnamesi’ni imzalamak gerekmektedir. İhaleye başvuru sırasında istenen bazı belgeler olacaktır. İstenen belgeler şöyledir;

 • Araç Satış Şartnamesi,
 • Yatırılan teminatın dekontu,
 • Gerçek kişiler için nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Tüzel kişiler için şartnameyi imzalayan kişinin şirket yetkilisi olduğuna dair yetki belgesi, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi fotokopisi ve vergi levhası.
blank
Vakıfbank Araç Satış İhalesi Ekranı

Kontrol ettiğimizde Vakıf Bank 3 tane araç satış ilanı bulunuyor.(14.03.2021)

 • MERCEDES SPRINTER CDI 3.15 SERVİS HATLI – 2011 – Ankara – Başlangıç Bedeli 780.000 TL
 • FIAT DUCATO OTOBÜS MAXI L3H2 2.3 MJ – 2007 – Ankara – Başlangıç Bedeli 265.000 TL
 • RENAULT MASTER VAN 2.3 DCİ 13 M3 – 2012 – Ankara – Başlangıç Bedeli 130.000 TL

Belirtilen fiyatlar Muhammen bedellerdir.

Şubede yapılan başvuru yapıldıktan sonra şifre ile sisteme giriş yaparak bankadan satılık araçlara teklif verilebilmektedir. Vakıfbank araç satış ihale ekranına buradan ulaşabilirsiniz.

Halkbank Satılık Araç İhalesi

Halkbank’tan satılık araç ihalesine katılabilmek için en yakın banka şubesine gidip araç satış ilan bedelinin %3’ünün teminat olarak yatırılması gerekmektedir. Türkiye Halkbank Araç Satış Şartnamesi’nin tüm sayfalarının imzalanması gerekiyor. Sadece teminatı yatırılan araçlara teklif verilebilir. Banka şubesindeki işlemler halledildikten sonra cep telefonuna gelen şifre ve TC kimlik numarası ile sisteme giriş yapılarak araçlara teklif verilebilir. Belirlenmiş olan Muhammen bedelin altında teklif verilemez.

blank
Halkbank Satılık Araç Listesi

Kontrol ettiğimizde Halk Bankın 6 tane araç satış ilanı bulunuyor.(14.03. 2024 tarihinde web sitesinde herhangi bir satış görülmüyor)

 • Audi A6 2011 Model
 • Ford Kamyonet 2014 Model
 • Mercedes Benz E 220 CDI 2012 Model
 • Mercedes CLS 350 2015 Model
 • BMW 320İ 2016 Model
 • Renault Clio HB 2015 Model

Belirtilen fiyatlar Muhammen bedellerdir.

Halkbank tarafından ihaleye çıkarılmış olan araç listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bankadan Satılık Araçlar Listesi

Araç satan bankaların sistesine satılık araçlar listesi bulunmaktadır. Yukarıda üç devlet bankasının icradan satılık araç listesini paylaştık. İcradan araba almak isteyenler linklere tıklayarak bankaların ihaleye çıkarmış oldukları araçlara göz atabilirler.

 • TEB icradan satılık araç listesi için TIKLA
 • Denizbank bankadan satılık araç listesi için TIKLA

Garanti Bankası, Yapıkredi Bankası ve eklememiş olduğumuz diğer bankalarda şu an için icradan satılık araç bulunmamaktadır. Bankadan satılık araçlar eklendiği zaman burada sizlerle paylaşacağız.

İcradan Araba Almak

İcradan araba almak için araç satıl ihalelerine katılmanız gerekmektedir. İcralık araç ihaleleri sayesinde satın almak istediğiniz aracı daha düşük fiyata alma şansını yakalamış olursunuz. Borçluların borçlarını ödemedikleri zaman mal varlıklarına icra yolu ile el konulur. El konular mallar bir süre sonra icra yoluyla satışa konulur. Çoğu zaman araçlarda icra yolu ile piyasadaki fiyatının altına satılmaktadır. bankalardan satılık araçları takip ederek size uygun olanlar için ihaleye katılabilirsiniz.

Bankaların internet sitelerini takip ederek güncel bir şekilde icradan satılan araçları takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu