Sorgulama

Askercell Nereden Alınır? Paketleri ve Fiyatları Hakkında Bilgi

Genelkurmay ve Milli Savunma Bakanlığı tarafından kullanımı zorunlu olan Askercell hattı yardımıyla askerler telefonla konuşmalarını gerçekleştirebiliyor.

Peki askercell hangi operatörden alınır askercell hangi saatlerde açık internet paketleri nasıl nereden alınıyor ? Askercell paketleri ve fiyatları sorgulama hakkındaki bilgiler ve askercell nedir sorularının cevaplarına bakalım mı?

Askercell Nedir?

13 Nisan 2015 tarihinde alınan bir kararla askerler tarafından kullanılması zorunlu hale gelen ve sadece Turkcell’in sağladığı askere özel hattır.

Asker adayları gidecekleri yerde tuşlu telefon bulundurmak zorundadırlar ve aynı zamanda askercell hattını da kullanmalıdırlar.

Eğer Turkcell’in sağladığı bu Askercell hattını almazsanız ve başka bir hat kullandığınız tespit edilirse ceza alabilirsiniz. Neden sadece bu hattı kullanmalıyız diye düşünüyor olabilirsiniz. Bunun en büyük nedeni güvenlik zaafiyetine yol açmamaktır.

Kışlanızda telefonunuzu kullanmanında belirli zamanları vardır. Bu zamanları da yine Genelkurmay belirlemektedir.

Askerde Askercell kullanmalı ve ses kaydedici, görüntü alıcı ve akıllı telefon özelliklerine sahip telefonları kullanmamanız gerektiğini tekrar hatırlatmakta fayda var.

Askercell Nereden Alınır?

Askercell’in Turcell servisi olduğunu belirtmiştik. Bu sebepten sizde bu hattı almak istiyorsanız ya Türkcell bayilerine ya da online Türkcell sitesine başvurmalısınız.

Askere gidecek kişilerin belirli bir dönemleri olduğu için yine kışlaların içinde de bu dönemlerde Türkcell – Askercell standları açılıp hattın satışı yapılmaktadır.

Askercell Fiyatı Ne Kadar?

Askercell kart fiyarları;

  • 100 – 150 TL arasında değişmektedir.

Sizde en yakın Turkcell bayisine giderek hat için kart parası olarak ne kadar ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bunun haricinde Askercell kullanım ücretleri ile ilgili olarak da uygulanan tarife şu şekildedir.

  1. 1000 dakika her yöne konuşma,
  2. 1000 dakika her yöne SMS,

Şeklinde kullanılan Askercell tarifesine aylık 20 TL ödersiniz. Bu tarifeleri nasıl kullanacağınız ile ilgili detaylı bilgileri aşağıdaki başlıklarda belirttik.

Askercell Hangi Saatlerde Kullanılabiliyor?

Askercell, Genelkurmay Başkanlığının belirlediği saat dilimlerinde kullanılmaktadır. Bu saatler ise maalesef sadece 18:00 ile 08:00 arası aktif olarak kullanılıyor.

Neden diyecek olursanız, gün içinde yapılan içtima ve spor gibi faaliyetlerin engellenmemesi adına, daha çok askerin boş vakitleri tercih edilerek bir kullanım tipi şekillendirilmiş durumdadır.

Askercell SMS Paketi Nasıl Yapılır?

Askercell hattınıza yeterli miktarda para yüklemeniz halinde 1000 SMS yaparak mesaj kullanma hakkına sahip olursunuz.

Yeterli bakiyenizin olup olmadığını telefonunuzdan *123# yaparak öğrenebilirsiniz. Daha sonra “ASKER 1000SMS” yazıp 2200’a göndererek SMS hakkı talebinde bulunabilirsiniz.

Askercell İkili Paket Nasıl Yapılır?

Asker İkili Paketi 1.000 dakika ve 1.000 SMS içeren bir pakettir. 20 TL karşılığında SMS göndererek yapabiliyorsunuz ve kullanım süresi olarak da hattınıza 1 aylık bir süre tanımlanıyor.

Bu süre içinde bu haklarınızın bitmesi durumunda yeniden paket satın alabiliyorsunuz.

  • Askercell Asker İkili Paketi (1.000 DK 1.000 SMS)
  • ASKER IKILI yazıp 2200 SMS gönderilmelidir.

Askercell ile ilgili merak ettiklerinizi yorumlarda yazarak cevap bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu