Diyet

7 Zeytin 1 İncir Mucizesi ve Sağlıklı Diyet Programı

Bütün semavi dinlerde adı geçen ve oldukça sağlıklı iki besin olan 7 zeytin 1 incir sağlığınızı arttırır ve kilo vermenize yardımcı olur. 7zeytin1incir diyeti nedir diyet listesi nedir?

Mutlaka bir yerlerden duydunuz ve hatta bazı islami alimlerin bu konuda direktiflerini gördünüz. Yüce Allah’ta kitabında incir ve zeytinin ne kadar faydalı besinler olduğundan bahsetmiştir.

Tabi ki bütün kullanıcılarımız sadece din alimlerinin söyledikleri ile bu mucizeye inanmayabilirler. Biz sizler için araştırdık ve edindiğimiz bir çok kaynak yedi zeytin ve 1 incir tüketmenin inanılmaz faydalarını göz önüne serdi. 7 zeytin bir incir diyetinde yemek yenirmi hapı kullanılır mı zayıflayan ünlüler var mı?

7 Zeytin 1 İncir Neden Fayda Sağlıyor

Yapılan araştırmalar ve bilimin geldiği son nokta bütün besinlerin içeriklerini ve vücudumuza olan faydalarını kolaylıkla ortaya çıkarmaya yarıyor.

Zeytin ve incirin faydalarıda bir çok kez araştırılmış ve her ikisinin de güçlü bir antioksidan olduğu ortaya çıkmıştır.

Bunun haricinde vücudu gün boyu temizlediği ve hücrelerin yenilenmesine yardımcı olduğu bilinen zeytinde yüzyıllardır besin olarak kullanılmaktadır. Bunların haricinde 7 zeytin 1 incir faydaları;

 • Hamile ve gelişim çağı çocuklarının zeka gelişimini arttırdığı saptanmıştır.
 • Zeytin sinir hücrelerini yenilediği için depresyon riskini azaltır.
 • İncir kalsiyumun depolanmasını sağlar. Bu özellikle laktoz alerjisi olanlar için müthiş bir fırsattır.
 • Vücudun yenilenme saatlerinde alınması halinde ki bu saatler sabah uyandığınızda ve gece uyuduğunuz saatlerdir yağ yakımını hızlandırır.

Bütün bu faydalarının yanı sıra özellikle bu kadar popüler olması Zahide Yetiş’in programında 41 kilo verdiğini söyleyen konuk sayesinde olmuştur. Peki bu besin kilo vermemize nasıl yardımcı olur sorularının cevapları için yazımızı okumaya devam etmeden önce bu programdaki videoyu sizlerle paylaşmak istiyorum.

7 Zeytin 1 İncir Diyeti Nasıl Yapılır?

Kuru incir yenilmesi kolay mıdır? Zorlanmadan bu diyet uygulanabilir mi? Zeytin neden önemli? Sürdürülebilir bir diyet mi? gibi sorularınıza da cevap vereceğimiz 7 zeytin 1 incir diyetinin nasıl yapıldığına hemen bakalım.

Zeytin 1 incir diyeti diyetler arasında sağlık açısından ve uygulanması açısından en kolay ve uygulanabilir diyetler arasındadır. Yapılması çok basit ve tüketim açısından da kişiyi zorlamadan yapılabilen diyettir. Kuru meyvelerin tüketimi meyveler açısından değişkenlik gösterebiliyor ve kişiler arasında da kuru meyve tüketimi farklılık gösterebiliyor. Bazı kişiler kuru meyve tüketimini çok severken bazı kişiler ise kuru meyve tüketimi neredeyse hiç sevmeyebiliyor.

Bu sebepten kuru olmasa da yaş inciri de bu diyette kullanabilirsiniz. Sabahları aç karnına kahvaltınızı 7 zeytin ve 1 incir ile yaparak işe başlayacağınız diyeti 21 gün kadar uygulamanız gerekiyor.

Daha sağlıklı bir diyet için akşamları yemeği erken yiyip bir kaç saat sonra yine 7 zeytin ve 1 incir daha tüketebilirsiniz.

7 Zeytin ve 1 İncir Zayıflatıyor Mu?

Bu diyette inciri kuru kullanmanız daha faydalıdır. Çünkü kuru incir az kalorili meyveler arasında yer almaktadır. Kuru meyve kategorisinde olan meyveler arasında en beğenilen meyve olmasıda aslında bir avantajdır.

Kilo vermeye yardımcı olmasının nedenleri arasında ise;

 • Kalorisinin düşük oluşu,
 • Kolay sindirilmesi
 • 1 adet kuru incirin 49 kalori içermesi

Kuru İncir Kilo Aldırır Mı?

Adet başı kalorisi az olduğundan kilo aldırmayacağı bilinen kuru incirin yine de gün içerisinde çok fazla tüketilmemesi gerekmektedir.

İçerisindeki doğal şeker sayesinde çok fazla tüketildiğinde şeker seviyenizi yükseltip kilo almanızı tetikleyebilir bu yüzden çok aşırı tüketmemeye özen gösterin.

Zeytin Diyette Önemli Mi?

Zeytin diyet konusunda önemli bir yere sahiptir. İçerisindeki sağlıklı yağ miktarı ve az kalorisi bakımından diyet konusunda kişilere çok yardımcı olmaktadır. İnsanların sağlıklı bir hayat sürdürmesi için gün içerisinde alması gereken bir miktar yağ miktarı vardır ve bu miktarı tamamlamaları için zeytin içerisindeki yağ miktarı önemli bir rol oynamaktadır.

7 Zeytin 1 İncir Kullananların Yorumları

 1. En güzel sonucu alabilmek için bu diyeti 21 gün boyunca sürdürmek gerekiyor.
 2. Doğru bir diyet için zeytin ve inciri mutlaka peş peşe yemek gerekiyor.
 3. Her gün 2 sefer uygulanması gerekmektedir.
 4. Zeytin ve incirin tüketim esnaları arasında zaman geçmemesi gerekmektedir.
 5. Günde iki kez kullanımı bir sabah ve birde akşam saatlerine denk gelmelidir.

Esat Başaran 7 zeytin 1 incir diyeti yapanlar için bu yukarıdaki hususlara dikkat etmeleri gerektiğini söylüyor. Diyeti kullananlar ise bir çok sağlık faydası ile karşılaştıklarını ve özellikle kilo vermek için doğru bir planlama yapılması halinde başarıya ulaştıklarından bahsediyorlar.

7 Zeytin 1 İncir zayıflatır mı? diye soruyorsanız sadece bu besinleri yiyerek ve normal öğünlerinize devam ederseniz tabi ki çok doğru sonuçlar alamazsınız. Doğru bir diyet için öğünlerinizi azaltmalı sabah kahvaltılarınızı bu program ile değiştirmeli ve egzersiz – spor yapımına özen göstermelisiniz.

7 Zeytin 1 İncir Hapı

Bu özellikle satılan ve içerisinde başka katkı maddelerin de bulunduğu hapı satın almanızı ben önermiyorum. Bu iki gıdanın doğalını bulmak ülkemizde bu kadar kolayken en sağlıklı yöntem olacaktır.

Sizde 7 zeytin 1 incir ile kilo verip sağlıklı bir detoks yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu